שב"כ חוקר: טרור בסיוע קופ"ח

בשב"כ בודקים אם כספים שמקורם בקופות חולים בישראל עשו את דרכם למימון פעילות לא חוקית של הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. על פי החשד, גורמים בתנועה האיסלאמית פנו לאחת מקופות החולים בצפון והציעו להעביר לשורות הקופה עשרות אלפי חברים - בתמורה לקבלת כספים. קופת החולים סירבה, אבל השב"כ כבר פתח בחקירה

טרור איסלאמי במימון קופות החולים? בשב"כ בודקים אם כספים שמקורם בקופות חולים בישראל עשו את דרכם למימון פעילות לא חוקית של הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית.

לפני מספר שבועות פנו ראשי התנועה האיסלאמית להנהלת אחת מקופות החולים בצפון עם הצעה להעביר לשורותיהם עשרות אלפי ערבים-ישראלים באזור שרשומים בקופה אחרת, בתמורה להעברת כספים. "זה מאוד ישתלם לכם", ניסו לשכנע.

בקופה פסלו את ההצעה כיוון שמדובר בעבירה פלילית, וטענו כי הכספים אמורים לממן פעילות בלתי חוקית. במערכת הביטחון מכירים את הנושא ובשב"כ לא מכחישים. עם זאת, בשל רגישות הסוגייה לא ניתן לפרט את הפעולות שננקטו עד כה.

עם זאת, ולמרות בדיקת השב"כ, מזהיר בכיר במערכת הבריאות כי לא מדובר באירוע בודד. "יש קופות חולים שעדיין משתפות פעולה עם התנועה האיסלאמית, ושלא יתפלאו אם בעתיד הם ימצאו את עצמם מואשמים בסיוע לפעולות טרור", הוא מזהיר.