לשכת רה"מ: "פרטים רבים על העסקה מעוותים במתכוון"

על רקע התרבות הדיווחים על עסקה מתגבשת, מצננת לשכת רה"מ את האווירה. "מידע רב אינו מוסמך ומעוות במתכוון", נמסר בהודעה הערב. "המאמצים לשחרור שליט נמשכים כל העת הרחק מעיני התקשורת"

מצנן את האווירה: בלשכת ראש הממשלה מנסים היום "להישאר עם הרגליים על הקרקע" בכל הקשור לעסקת שליט. "פרטי מידע רבים שמקורם בחו"ל ובתקשורת הזרה, אינם מוסמכים ומעוותים במתכוון", הודיע היום לשכת ראש הממשלה. "המאמצים לשחרורו של שליט נמשכים כל העת הרחק מעין התקשורת - ואין בכוונתנו להתייחס מעבר לכך".

ההודעה של לשכת ראש הממשלה באה היום על רקע פגישתם של הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה שליט, עם המתווך חגי הדס בקריה בתל-אביב. בסיום הפגישה אמר שליט לעיתונאים במקום: "אנחנו לא יכולים לדבר בשלב זה". כשהתבקש שליט לפרט על תוכן הפגישה אמר: "אין לנו כרגע מה להוסיף, כשיהיה נשמח לשתף אתכם בשמחתנו, אם תהיה כזו".  

בני משפחת שליט הגיעו לקריה בסמוך לשעה 09:00 בבוקר. בהמשך היום, יקיימו בני משפחת שליט סדרת פגישות עם שרים בממשלה, כדי לנסות ולהשפיע לטובת עסקה אפשרית, אם אכן תתבצע.

הפגישות האלה מתקיימות על רקע הדיווחים ההולכים ומתרבים, בתקשורת הזרה, באשר לגיבוש עסקה לשחרורו של גלעד שליט כבר בסוף השבוע. במקביל יתקיים היום בקהיר מפגש של ראשי חמאס מעזה, לבנון ודמשק, ע"פ הדיווחים - במטרה לאשר את הרשימות הסופיות של האסירים הפלסטינים המיועדים לשחרור.

משלחת בכירי חמאס יוצאת לקהיר

אתרי האינטרנט הפלסטיניים עוסקים מאז אתמול בבוקר בדיווחים שוטפים על התנהלות המגעים. אמש עם פרסום הדיווח כי העסקה צפויה לצאת לפועל כבר בימים הקרובים, הועתקו ציטוטים מתוך אתרי חדשות ישראליים - ישירות לאתרי האינטרנט הפלסטיניים. "התקשורת העברית מדווחת על אפשרות שעסקה תצא לפועל בתוך ימים", כתבו הגולשים בתגובה. "אנו מייחלים שאחינו יצליחו במשא ומתן על העסקה".

מהלך הרוח העזתי עלה גם הייאוש ואף התסכול מכישלון סבבי השיחות הקודמים, והדיווחים הכוזבים על הצלחת השיחות בעבר. "מצפים כבר לראות את האסירים בעיניים", כתב אחד הגולשים. והיו גם שבנו קונספירציות באשר למתרחש, ושיתפו במסקנותיהם את הגולשים האחרים. "הפעם אני חושב שמדובר בדיווחים נכונים. ראייה לכך הוא ההודעה של הפלגים החמושים כי לא ישגרו רקטות לעבר ישראל בתקופה הקרובה", כתב גולש אחר, והוסיף: "אין זה עניין שבשגרה, ייתכן שמדובר בחלק מההסכם".

ואולם לצד הברכות, היו שכבר קראו לארגון לחשוב על היום שאחרי. "בקרוב ניפטר משליט, צריך להיערך למי שיחליף אותו", כתב הגולש אבו מואמין. "יאללה, ילך שליט - ויבוא אחד במקומו", כתב גולש אחר.

ועל רקע הדיווחים, משלחת בכירים רמי דרג של החמאס יצאה היום לקהיר בראשותו של מחמוד א-זהאר. בארגון הכחישו כי המשלחת תעסוק בעניין המשא ומתן לשחרורו של שליט, והדגישו כי "מטרת הביקור היא התייעצות עם המצרים בעניין טיוטת הסכם הפיוס הלאומי עם הפת"ח". עם זאת, על פי דיווחים שונים, צפויים ליטול חלק במשלחת בכירים בארגון בעזה, בלבנון ובסוריה ולדון בהשלמת העסקה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט 

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

"אסירי חמאס כבר רוכזו בבתי הכלא בישראל לקראת העסקה"

דיווח: נתניהו אישר את העברתו של גלעד שליט למצרים