שליט בתום הפגישה עם הדס: "לא יכולים לדבר בשלב זה"

בעוד בכלי התקשורת הערביים והזרים מתרבות הידיעות סביב התקדמות דרמטית במו"מ לשחרור החייל החטוף, נפגשו הבוקר נועם, אביבה ויואל שליט עם חגי הדס. "אנחנו לא יכולים לדבר בשלב זה", אמר שליט בתום הפגישה. "אין לנו כרגע מה לחדש, כשיהיה נשמח לשתף אתכם בשמחתנו, אם תהיה כזו"

הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה שליט, והאח יואל סיימו בצהריים את הפגישה עם המתווך חגי הדס בקריה בתל-אביב בסיום הפגישה אמר שליט לעיתונאים במקום: "אנחנו לא יכולים לדבר בשלב זה". כשהתבקש שליט לפרט על תוכן הפגישה אמר: "אין לנו כרגע מה להוסיף, כשיהיה נשמח לשתף אתכם בשמחתנו, אם תהיה כזו".  

בני משפחת שליט הגיעו לקריה בסמוך לשעה 09:00 בבוקר. בהמשך היום, יקיימו בני משפחת שליט סדרת פגישות עם שרים בממשלה, כדי לנסות ולהשפיע לטובת עסקה אפשרית, אם אכן תתבצע.

הפגישות האלה מתקיימות על רקע הדיווחים ההולכים ומתרבים, בתקשורת הזרה, באשר לגיבוש עסקה לשחרורו של גלעד שליט כבר בסוף השבוע. במקביל יתקיים היום בקהיר מפגש של ראשי חמאס מעזה, לבנון ודמשק, ע"פ הדיווחים- במטרה לאשר את הרשימות הסופיות של האסירים הפלסטינים המיועדים לשחרור.

בישראל הרשמית עדיין שותקים, אבל בעזה כבר נערכים לחגיגות: על רקע הדיווחים הגוברים ביממה האחרונה בדבר האפשרות שעסקת שבויים בין ישראל לחמאס תצא לפועל כבר בימים הקרובים, החלו אמש להישמע קולות השמחה ברחובות עזה, לצד תקווה רבה שהפעם, בניגוד לאינספור הדיווחים הקודמים - מדובר ב"אזעקת אמת". אתרי האינטרנט הערביים הוצפו בדיווחים על העסקה המתגבשת, שלוו בברכות ובאיחולים על הצלחת השיחות.

"תהיה זו שמחת חג אמיתית, אסירנו ישוחררו מהסורגים", כתב אחד הגולשים בפורום הרשמי של החמאס. "נקווה כי השנה תהיה שמתחנו כפולה ומכופלת". גולש אחר כתב: "אילו חדשות טובות! אינשאללה שהן נכונות!".

משלחת בכירי חמאס יוצאת לקהיר

אתרי האינטרנט הפלסטיניים עוסקים מאז אתמול בבוקר בדיווחים שוטפים על התנהלות המגעים. אמש עם פרסום הדיווח כי העסקה צפויה לצאת לפועל כבר בימים הקרובים, הועתקו ציטוטים מתוך אתרי חדשות ישראליים - ישירות לאתרי האינטרנט הפלסטיניים. "התקשורת העברית מדווחת על אפשרות שעסקה תצא לפועל בתוך ימים", כתבו הגולשים בתגובה. "אנו מייחלים שאחינו יצליחו במשא ומתן על העסקה".

מהלך הרוח העזתי עלה גם הייאוש ואף התסכול מכישלון סבבי השיחות הקודמים, והדיווחים הכוזבים על הצלחת השיחות בעבר. "מצפים כבר לראות את האסירים בעיניים", כתב אחד הגולשים. והיו גם שבנו קונספירציות באשר למתרחש, ושיתפו במסקנותיהם את הגולשים האחרים. "הפעם אני חושב שמדובר בדיווחים נכונים. ראייה לכך הוא ההודעה של הפלגים החמושים כי לא ישגרו רקטות לעבר ישראל בתקופה הקרובה", כתב גולש אחר, והוסיף: "אין זה עניין שבשגרה, ייתכן שמדובר בחלק מההסכם".

ואולם לצד הברכות, היו שכבר קראו לארגון לחשוב על היום שאחרי. "בקרוב ניפטר משליט, צריך להיערך למי שיחליף אותו", כתב הגולש אבו מואמין. "יאללה, ילך שליט - ויבוא אחד במקומו", כתב גולש אחר.

ועל רקע הדיווחים, משלחת בכירים רמי דרג של החמאס יצאה היום לקהיר בראשותו של מחמוד א-זהאר. בארגון הכחישו כי המשלחת תעסוק בעניין המשא ומתן לשחרורו של שליט, והדגישו כי "מטרת הביקור היא התייעצות עם המצרים בעניין טיוטת הסכם הפיוס הלאומי עם הפת"ח". עם זאת, על פי דיווחים שונים, צפויים ליטול חלק במשלחת בכירים בארגון בעזה, בלבנון ובסוריה ולדון בהשלמת העסקה.

"אנחנו ממשיכים לקוות, אך איננו מפתחים אשליות על בסיס שמועות כדי לא להתאכזב", אמרו אמש בני משפחת שליט בעקבות הדיווחים. "אנו בוחנים את המצב בכל יום, ונכונים לפעול אם נזדקק. אנו מניחים מרחב שקט לעושים במלאכה מתוך ציפייה לתוצאות". 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט 

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

דיווח: נתניהו אישר את העברתו של גלעד שליט למצרים