תיעוד: תרגיל ההגנה הענק באירן

אחרי כישלון המאמצים הדיפלומטיים, אירן מתכוננת למתקפה אפשרית נגד אתרי הגרעין שלה. הבוקר נפתח תרגיל הענק הצבאי באירן, בו יתכוננו כוחותיה למתקפה על יעדים פוטנציאליים בשטחה במשך חמישה ימים. אתמול טהרן איימה על תל אביב, היום היא כבר מציגה את יכולותיה לראווה

אירן החלה הבוקר בתרגיל צבאי ענק שצפוי להימשך חמישה ימים, ומדמה תקיפה אווירית על אתרי הגרעין האירנים - ואת ההגנה עליהם. הטלוויזיה האירנית שידרה לפני זמן קצר תמונות ראשונות מהתרגיל.

דובר משרד ההגנה האירני מסר כי מטרת התרגיל היא להדק את ההגנה על המרחב האווירי שמעל לאתרי הגרעין ואת ההגנה הקרקעית שכוללת טילים וכוחות חי"ר הפרוסים מסביב לאתרים השונים.

מפקד התרגיל, הגנרל אחמד מיקאני, קרא לרוסיה לחדול מהסחבת ולספק לאירן את סוללות הטילים נגד מטוסים S-300. הגנרל האירני הוסיף כי התרגיל עתיד לשפר את שיתוף הפעולה בין היחידות השונות של הצבא ושל משמרות המהפכה, והוא נערךבשטח עצום של 600,000 קילומטרים רבועים.

"הטילים שלנו יפגעו בלב תל אביב"

"אם האויב רוצה לבחון את מזלו הרע ולשגר טיל לעבר אירן, עליו לדעת כי בטרם ישקע האבק על אדמתנו, טילינו יפגעו בלב תל אביב", כך איים אמש בכיר במשמרות המהפכה באירן. מויטבה זולנור, נציגו של המנהיג הרוחני עלי חמנאי במשמרות המהפכה אמר את הדברים בראיון לסוכנות הידיעות האירנית.

אתמול בבוקר דיווחה אותה סוכנות ידיעות על תרגיל ההגנה אווירית, בו יטלו חלק כל הכוחות הסדירים החמושים במדינה, בשיתוף עם משמרות המהפכה. מטרת התרגיל, על פי הדיווח, הגנה מפני מתקפה אפשרית על מתקני הגרעין במדינה.

התרגיל נערך כחלק מסדרת תרגילים צבאיים שאירן עורכת לאחרונה, בסיומם היא נוהגת לדווח על התקדמות ביכולות הצבאיות שלה. בנוסף ליחסי הציבור שמספקים התרגילים, אירן מאותתת באמצעותם על כוונותיה המדיניות, באם ינחלו השיחות הדיפלומטיות בנושא תכנית הגרעין שלה כישלון.

עוד בנושא:

האם ישראל תתקוף באירן?

יום כיפור: האירנים מתרגלים ירי טילים ארוכי טווח

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק