ארנס מתנצל בפני עמיר פרץ מאחורי הקלעים של אולפן חדשות 2

בלעדי: אחרי ששר הביטחון לשעבר משה ארנס תקף את שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ על מינויו, ואחרי התגובה הנזעמת שהגיעה מכיוונו של פרץ, הגיעו השניים הערב לתכנית "שש" עם עודד בן עמי . רגע לפני הראיון, תפסנו את השניים מאחורי הקלעים - וההתנצלות הרשמית תועדה: "עמיר, לא התכוונתי אליך". צפו בחילופי הדברים

מלחמת שרי הביטחון לשעבר - עכשיו הסולחה: השר לשעבר משה ארנס והשר לשעבר עמיר פרץ הגיעו הערב לראיון משותף בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי, כדי ליישר את ההדורים ביניהם אחרי חילופי הדברים הקשים ביניהם אתמול והסערה שהתעוררה בעקבותיהם.

רגע לפני שהשניים נכנסו לאולפן, תיעדה המצלמה שלנו את חילופי הדברים ביניהם מאחורי הקלעים של מערכת חדשות 2. כך זה נראה:

ארנס: "שלום עמיר, עמיר מצטער על התאקל לא הייתה כל כוונה. היו לנו יחסים טובים, כיוון שזו רק רכילות"
פרץ: "האמת שאני מאוד הופתעתי"
ארנס: "לא הזכרתי שמך, לא התכוונתי אליך, פשוט לא כל אזרח יכול להיות שר ביטחון"
פרץ: "אמרת כל טמבל"
ארנס: "לא, כל אזרח - זה בטח לא אתה. אני גם אמרתי את זה כשראיינו אותי ברדיו. יש עיתונאים שקופצים על כל מציאה, רוצים לעשות מזה סנסציה, טוב שיש לנו הזדמנות להבהיר את הדברים"
פרץ: "כן"
ארנס: "מה שלומך ?"
פרץ: "בסדר, אתה יודע ..."    

פרץ בשידור חי: "שתקתי הרבה זמן, אבל אתמול היה שיא"

בהמשך נכנסו השניים לאולפן, ומול המצלמות בשידור חי בערוץ 2 - התנהגו "קצת" אחרת. "קודם כל אני מציע לא להיכנס להגדרות הנעלבים והנפגעים", אמר פרץ. "אני חושב שהמשפט הזה נאמר בצורה שכולם הבינו שהוא מתכוון אלי. אני חושב שיש במשפט הזה הרבה מאוד התנשאות ומעמיד את השיח הציבורי. אני שתקתי הרבה מאוד זמן, אבל מה שנאמר אתמול היה שיא מבחינתי. במשך כל השנים נהגתי בכבוד רב, וצריך לדעת לנהל ויכוח בכבוד".

על הדברים הללו הגיב ארנס: "אני יכול להבין את התסכול של עמיר פרץ, אך לדעתי הוא מוציא קיטור בנקודה הלא נכונה. אני לא נקטתי בשמו ואינני חושב שיש לי מקום לחלק ציונים לשרי ביטחון קודמים. בסך הכל הבעתי את דעתי שאני מעדיף שר ביטחון שמגיע מהאזרחות".

"המראיין אתמול ציין את שמו של פרץ בהקשר לשאלה של העדפתו", הוסיף ארנס. "השאלה של מלחמת לבנון הגיעה אחרי השאלה על עופרת יצוקה, שבה שר הביטחון בא מהצבא. לעמיר היה ה"מזל" ליפול באמצע התפקיד לממלחמה שלדעתי לא הייתה מוצלחת – באחריות ראש הממשלה".

"עם כל הניסיון של ארנס לטשטש את הדברים, אני החלטתי לעשות לזה קץ כי אני חושב שאני אחד מאנשי הצתיבור שתורם כל חייו לשירות הציבורי והצלחתי בכל תפקידי מראש עיר וגם כיו"ר ההסתדרות", אמר פרץ. "ארנס אומר שלא קיבלו החלטות כיוון שנגררנו אחרי הדרג הצבאי, אך שלוש החלטות קיבלנו בעצמנו, פתיחת המלחמה, רכישת כיפת הברזל והגנה על העורף. אני לא מוכן שאף אחד ישתמש בביטוים האלה".

לסיום הציע עודד בן עמי לארנס להתנצל בפני פרץ, ולאחר שפרץ הדגיש את הצעתו של בן עמי, אמר ארנס: "אני מתנצל, לא חשבתי לפגוע, לא רציתי לפגוע והיחסים שלנו היו טובים עד עכשיו ואני מקווה שהם לא יתקלקלו בגלל הסיפור הזה. פרץ לא נשאר חייב וענה: "אני מקווה שאתה תלמד מעודד". 

אתמול: ארנס נגד פרץ - ובחזרה

"עדיף שר ביטחון אזרחי, אבל זה לא אומר שכל טמבל יכול להיות שר ביטחון", אמר פרופסור ארנס בשבת תרבות בבאר שבע. "ברגע שנכנס אזרח אשר לא מכיר את הבעיות ומשדר 'תגידו לי מה לעשות' הוא כבר נכשל", הוסיף ארנס.

פרץ שלא נשאר חייב הגיב כבר באותו הערב להתקפה נגדו. "הדברים נובעים מהתנשאות, גסות רוח וחוסר התמצאות", אמר פרץ. "היום ברור עד כמה מלחמת לבנון השנייה השיגה הישגים רבים ביצירת הרתעה ובשקט השורר בצפון".

הבוקר המשיך מי שכיהן כשר הביטחון במלחמת לבנון השנייה במתקפה ואמר בגל"צ בתכנית "מה בוער" כי תרומתו הייתה משמעותית למערכת הביטחון ולצה"ל. "אם ארנס ירצה, אשמח לפגוש אותו על מנת לשפר את הבנתו וידיעותיו", אמר פרץ.

"נמאס לי לשמוע את האמירות האלה, הפסקתי לספוג הכל. אני לא מתכוון לשתוק יותר. אני רוצה להבהיר זאת, מי שייעז עוד פעם אחת לנסות להעמיד את הדברים שיש פה מערכת שלמה ורק אדם אחד שמוכן לשאת הכל - עד היום הייתי מוכן, אך העניין הזה נגמר", אמר פרץ בכעס והוסיף: "לא אסבול יותר דיון של סטיגמות. הדברים החמורים נאמרו מאדם שקיבל כנראה הכל בחייו בכפית של זהב. הוא מדבר מתוך התנשאות וגסות רוח שאין לה מקום. מי זה משה ארנס שיבוא ויגיד את הדברים האלה".

ארנס עצמו לא ממש מבין על מה המהומה ומסביר כי לא התכוון בדבריו לפרץ. אולם, את הדברים אמר כשענה על שאלה שעסקה בכשלי מלחמת לבנון השנייה, בתקופה בה כידוע כיהן פרץ כשר הביטחון.

"אני מאוד מצטער אם עמיר נעלב. לא התכוונתי אליו בדבריי", אומר ארנס ומדגיש כי "פרץ רחוק מלהיות טמבל - הוא איש אינטלגנטי וחכם, ואחד הפוליטיקאים החשובים בנוף הפוליטי שלנו".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה