תיעוד: מתנחלים תוקפים ילדים פלסטינים

רשת סקיי מציגה היום סרטון בו נראים מתנחלים מהר חברון משליכים אבנים על ילדים פלסטינים בדרך לבית הספר. על פי הכתבה, צה"ל חסר אונים וגם להורים אין מה לעשות בנוגע לאנרכיה שבהר חברון

כתב רשת "סקיי" הבריטית קיבל לידיו סרטון וידאו בו נראים מתנחלים מהר חברון משליכים אבנים על ילדים בדרכם לבית הספר. "הם הולכים בשקט ובמהירות, חוששים מהמתנחלים מאחוריהם. מה זה אומר על המקום בו ילדים צריכים ליווי צבאי חמוש כדי להגיע לבית ספר בכל יום?", שואל הכתב ומסכם - "זו סיבה לפחד".

בסרטון שצולם בשבוע שעבר נראים מתנחלים מתקרבים לתושבי הכפר כשהם חמושים במוט ברזל וברוגטקה. הילדים הפלסטינים צועקים ומזהירים אחד את השני, אבל אז נפתחת מתקפת אבנים.

וכך צה"ל מוצא עצמו מגן על הילדים, לאחר שלא הצליח למנוע את התקפות המתנחלים בציר הזה. הפלסטינים אומרים שגם עם הליווי הזה - ביטחונם אינו מובטח. "החיילים לא תמיד מופיעים", מדגיש הכתב הבריטי, "ולא תמיד מלווים הלוחמים את התלמידים בכל הדרך".

אוזלת היד של צה"ל

"הם מבריחים אותנו ולפעמים מקיפים אותנו ולא נותנים לנו ללכת לבית הספר", מסבירה קיפה בת ה-5 את התנהגות המתנחלים. גם אביה עומר חסר אונים. "מה אנחנו יכולים לעשות?", הוא תוהה. "ניסינו הכל, הם לא מרשים לנו ללכת בדרכים שלנו אפילו ששכרנו עורך דין, נתקענו במבוי סתום".

רשת "סקיי" העבירה את הסרטון לצה"ל, אבל בצבא סירבו להגיב לתמונות.