מתגייסים לחזית: 73.7% מהמתגייסים ביקשו לשרת כלוחמים

מחזור הגיוס הגדול של חודש נובמבר יוצא היום לדרך ובצה"ל יכולים להיות מרוצים מהמוטיבציה הגבוהה של בני הנוער להתגייס לשירות קרבי. 73.7% מהבנים ביקשו להתגייס ליחידות הקרביות, עלייה של כ-10% מהשנה שעברה. הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי, שוודאי מביע שביעות רצון מהנתונים מבקר היום בבקו"ם את מתגייסי גולני

בהצלחה לטירונים החדשים (דובר צה"ל)

גיוס נובמבר, אחד משלושת מחזורי הגיוס הגדולים של צה"ל יחל היום, כשהראשונים להתגייס יהיו טירוני חטיבת גולני. הם יזכו לביקור של הגולנצ'יק הבכיר ביותר - רא"ל גבי אשכנזי. צה"ל, שעושה רבות כדי לנסות ולשכנע בני נוער רבים ככל האפשר להתגייס ליחידות השדה, מציג נתונים מעודדים לקראת מחזור הגיוס הקרוב.

73.7% מבני הנוער הכשירים (פרופיל 72 ומעלה) ביקשו לשרת ביחידות קרביות, עלייה של כ-10% לעומת הנתונים אשתקד. גורמים צבאיים מעריכים כי העלייה במוטיבציה קשורה באופן ישיר למבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה.

גם בחילות שבעבר נחשבו לפחות יוקרתיים, נרשמה עלייה ברצון של בני הנוער להגיע אליהן. 89% מהטירונים החדשים של חיל השריון ביקשו להתגייס אל החיל, עלייה של כ-20% מהשנה שעברה. גם בחילות התותחנים, מודיעין השדה ואפילו ביחידת הנ"מ של חיל האוויר ישנו גידול משמעותי ברצון של המתגייסים אליהן לשרת ביחידות קרביות.

למרות הנתונים המעודדים, בשנים האחרונות ניכרת מגמת ירידה בשיעור בני הנוער שמתגייסים לצבא. מלבד בעיית ההשתמטות, ישנה הבעיה הדמוגרפית - בשל ירידה בשיעור הילודה, ישנם פחות מועמדים לגיוס בכל שנתון. צה"ל פועל למציאת פתרונות כדי להפחית את שיעור הלא-מתגייסים. בינתיים, צה"ל הצליח להוריד את שיעור המשתמטים ב-2%.