צה"ל תקף ברצועה בתגובה לירי הקסאם

למרות הצהרת הכוונות של חמאס להפסיק את ירי הרקטות לעבר ישראל, צה"ל תקף במהלך הלילה מספר מטרות של הארגון ברצועת עזה. חיל האוויר הפציץ אתרים לייצור אמצעי לחימה ומנהרה להברחת נשק. על פי גורמים ברצועה 7 בני אדם נפצעו. צה"ל מסר בתגובה "לא נסבול ירי מצד ארגוני הטרור"

ישראל מגיבה לירי לעבר הדרום: חיל האוויר תקף במהלך הלילה אתרים לייצור אמצעי לחימה ומנהרה להברחת נשק של ארגון חמאס, ברצועת עזה. על פי גורמים רפואיים ברצועה שבעה בני אדם נפצעו. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה הגיעה בתגובה לירי הרקטה לשטח ישראל אתמול.

המטרות שהותקפו על ידי חיל האוויר היו שני אתרים לייצור אמצעי לחימה אחד בצפון ובמרכז רצועת עזה. בנוסף הופצצה גם מנהרה ששימשה להברחת נשק בדרום הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה הגיעה בתגובה לירי לעבר ישראל ביום שבת בבוקר. "צה"ל לא יסבול ירי מצד ארגוני הטרור לעבר שטח מדינת ישראל", נכתב בתגובה הרשמית.

שבעה פלסטינים נפצעו במהלך תקיפת צה"ל, זאת על פי דיווחים זרים. גורמים רפואיים ברצועה מסרו כי הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי.

החמאס יפסיקו את הירי

רק אתמול הודיע שר הפנים של חמאס כי ארגונו הגיעה להסכמה לפיה יאסר ירי הרקטות לעבר ישראל משטחי הרצועה. אך למרות הצהרת הכוונות הסתייג והוסיף כי במידה וישראל "תפלוש לרצועה" הם יאלצו להגיב.

הודעה של שר הפנים, היא הראשונה מאז מבצע "עופרת יצוקה", בה דורש החמאס לשמור על שקט בשטח. "אנו רוצים שכל צעד ייעשה בהסכמה בין הארגונים, אנו לא רוצים את ההתנגדות - אך גם לא נמנע אותה", הוסיף השר.