חמאס: הירי על ישראל יופסק

ארגון הטרור מודיע באופן רשמי: הגענו להסכמה עם כל הפלגים להפסיק את ירי הרקטות לעבר ישראל. עם זאת, יתיר הארגון להגיב על מה שכינה "פעולות ציוניות". ההערכה: הרצון להשיג שקט - גם בגלל עסקת שליט

בדרך לשקט בדרום? לראשונה מאז החל גל הדיווחים על כוונת החמאס לאסור את ירי הרקטות לעבר ישראל, אומר הערב שר הפנים של הארגון במסיבת עיתונאים: "הגענו להסכמה עם הפלגים שלא לירות לעבר ישראל". עם זאת, הדגיש כי איסור זה לא יהיה תקף במקרה בו "ישראל תפלוש לרצועה".

מדובר למעשה בהודעה רשמית ראשונה מאז תום מבצע "עופרת יצוקה", בה דורש החמאס לשמור על שקט בשטח. "אנו רוצים שכל צעד ייעשה בהסכמה בין הארגונים, אנו לא רוצים את ההתנגדות - אך גם לא נמנע אותה", אמר הערב שר הפנים של ממשלת החמאס ברצועה פתחי חמאד. "עם זאת, אם ייכנסו הטנקים הציונים לרצועה - חובה יהיה לירות עליהם".

השקט כאינטרס

בחמאס מנסים לשמור על השקט בשטח, גם בגלל התנהלות השיחות לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. בארגון מעדיפים שלא לגרור את ישראל לעימות חריף נוסף בשלב זה, מחשש שהמהלך יביא לכישלון המשא ומתן או להקפאתו.

מחר צפוי נשיא המדינה שמעון פרס לצאת לביקור במצרים, בו יוועד עם הנשיא חוסני מובארק. השניים ידונו גם במאמצים לשחרורו של שליט, על רקע הדיווחים הרבים בדבר התקדמות ממשית בעסקה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה