חשד: מג"בניקים הכו ערבי באלות

צעיר ממזרח ירושלים התלונן כי הותקף באגרופים ואלות על ידי שני לוחמי מג"ב בזמן שטייל לתומו בעיר העתיקה. כתוצאה מהתקיפה הוא נזקק לטיפול רפואי. בית המשפט האריך בחמישה ימים את מעצרם של השניים שמכחישים כל קשר לאירוע

בית משפט השלום בירושלים האריך בצהריים את מעצרם של שני שוטרי מג"ב החשודים כי תקפו אמש צעיר ערבי ממזרח העיר.

לטענת הצעיר בן ה-22, אתמול סמוך לשעה 20:30 הוא טייל באזור שער האריות בעיר העתיקה כשלפתע הבחין כי שני שוטרי מג"ב עוקבים אחריו. השניים פנו אליו והזהירו אותו שלא יזרוק אבנים. כאשר ענה הצעיר כי הוא רק עובר אורח, החלו השניים, לפי גרסתו, לתקוף אותו באלות, באגרופים ובבעיטות.

כתוצאה מהתקיפה נזקק המתלונן לטיפול רפואי ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים. בעקבות התלונה שהגיש הצעיר, עצרו המחלקה לחקירות שוטרים את שני החשודים, יוסי דהן ומאור מליאנקר.

בצהריים האריך שופט בית משפט השלום בירושלים, עודד שחם, את מעצרם של שני החשודים בחמישה ימיים. "עוצמת החשד גבוהה", ציין השופט בהחלטתו לאחר שדחה את טענות הסנגורים על כך שאינם קשורים למעשה.

החשודים מכחישים את החדשות

שאול עזרא, עורך דינו של מאור מליאנקר ציין לאחר הדיון: "מאור היה במשמרת יחד עם חברו ובזמן ביצוע העבירה הוא לא היה במקום בכלל. עוד הוסיף הסניגור כי "יש מרחק מאד גדול בין תחילת החקירה לבין הגשת כתב אישום, והמבין יבין" רמז עזרא בנוגע לנמהרות של המחלקה לחקירות שוטרים בעניין.

עו"ד זכריה שינקולבסקי, סניגורו של יוסי דהאן הוסיף בעניין עדות הראייה שקישרה את החשודים לאירוע: "אני לא ראיתי את עדות השוטר שאומר שהוא ראה אותם וגם אתם עדיין לא. החשודים אמרו את מה שיש להם לומר בחקירה. הסניגור הביע תמיהה על כך שבמחלקה לחקירות שוטרים אומרים שהחקירה בתחילתה ומצד שני מתכוונים להגיש כתב אישום".