חמאס: "המו"מ לשחרור שליט מתגבר על המכשולים"

הארגון ממשיך לנסות ולשמור את נושא עסקת השבויים על סדר היום הציבורי, אך מאידך מסרב לספק פרטים על התנהלות המגעים מאחורי הקלעים. בראיון לסוכנות ידיעות פלסטינית, אומר הלילה מחזיק תיק שליט בחמאס: מתגברים על המכשולים העומדים בפנינו. עם זאת, מדגיש: נשמור על שקט, כדי שהעסקה תצא לפועל

"המשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט ממשיך להתנהל בתיווך גרמני ומתגבר על המכשולים העומדים בפניו", כך אומר הלילה מחזיק תיק שליט בחמאס, אוסמה אל-מזיני, בראיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". עם זאת, שב והדגיש אל-מזיני כי אין בכוונתו להעניק פרטים נוספים על המשא ומתן.

"החלטת התנועה היא שלא להעניק שום פרטים אודות השיחות, מחשש להשפעה שלילית על המשא ומתן", נימק אל-מזיני את דבריו והאשים גם את התקשורת באי-השלמת העסקה עד כה. "בשלוש השנים האחרונות נדחה ביצוע העסקה בגלל כלי התקשורת. עדיף שנשמור על שקט, על מנת שאסירינו יראו אור".

בחמאס מנסים להשיב לסדר היום הציבורי את עסקת שליט, לאחר שקט תקשורתי שאפיין את דוברי התנועה מאז עסקת הקלטת. עם זאת, ממשיך הארגון לשמור על איפוק בכל הנוגע לפרסום פרטים על התנהלות העסקה - מה שגורם לעיתים לחוסר תיאום בין הדוברים. כך למשל, רק השבוע הכחיש בכיר אחר בחמאס, היושב בלבנון, כל התקדמות בשיחות לשחרורו של החייל. "הדיווחים על התקדמות אינם נכונים", אמר לאתר האינטרנט של השבועון הגרמני "דר-שפיגל".

הווידאופדיה: גלעד שליט

קלטת גלעד - סיקור מיוחד:

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחז בקלטת

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק