צפו: חיילים מוחים בבסיס הצבאי נגד הפינוי

האם מחאת חיילי שמשון נגד הפינוי מתרחבת? מספר חיילים טיפסו בשעות הצהריים על מבנה בבסיס צה"ל סמוך להר חברון והניפו שלטים הקוראים נגד הפינוי, בהם נכתב: "גם נחשון לא מגרשים יהודים". הערכה: המעשה נעשה בשל השתתפותם הבוקר בפינוי מאחז ביישוב סמוך לחברון. צפו בתיעוד

מחאת החיילים על פינוי ישובים מתרחבת: מספר חיילים מגדוד נחשון שבחטיבת "כפיר" עלו בשעות הצהריים על גג אחד המבנים בבסיס צה"ל בדרום הר חברון והניפו שלטים עליו נכתב "גם נחשון לא מגרשים יהודים" - כך מדווח אתר האינטרנט של ערוץ 7. ככל הנראה מדובר במחאה על השתתפותם של החיילים בפינוי והריסת מבנים של מתנחלים ביישוב נגוהות שבדרום הר חברון.

מצה"ל נמסר בתגובה לאירוע: "מספר חיילים מגדוד נחשון מחטיפת כפיר התנהגו שלא כמצופה מהם. הנושא נמצא בתחקור מפקדים. החיילים הושעו מתפקידם באופן מיידי עד גמר הבדיקה וצפויים להישפט עוד היום בחטיבה. יש לציין, כי פעולת החיילים הינה פסולה מן היסוד, נוגדת את ערכי הצבא וכל ניסיון לערב את צה"ל בדיון פוליטי אינו ראוי".

"ההתנהגות של ברק דוחקת את החיילים לפינה, וכשלא מדובר באירוע נקודתי שר הביטחון צריך לעשות חשבון נפש", אמר היום ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) בתגובה לאירוע. "על ברק לחדול מלהפוך את הצבא לזרוע פוליטית העוסקת בגירוש יהודים מבתיהם".

1,100 ש"ח על כל יום במחבוש

השבוע פרסמנו במהדורה המרכזית כי לשניים מחיילי שמשון שהניפו לפני כשבועיים שלט ובו קראו לסירוב פקודה, בטקס בכותל המערבי, הוענקו לשניים "תעודות הוקרה" ופרס כספי מכובד בטקס שנערך בירושלים - וזאת בשל התנגדותם לפינוי ישובים על ידי הצבא.

ללא כל ניסיון להסתיר את האירוע, נערך הטקס החגיגי במסעדת "הפינג'אן" במרכז ירושלים. כפי שהבטיחו מיד אחרי התקרית בכותל, למשפחותיהם של זוג החיילים, שעדיין נמצאים בכלא הצבאי, הוענקו על ידי "המטה להצלת העם והארץ" תעודות הוקרה  - על ביטויי ההתנגדות שעוררו סערה לפני מספר שבועות.

ואם זה לא מספיק כדי לגרום לחיילים גאווה, בנוסף לתעודות קיבלו כל אחד מהם 19,800 שקלים, כ-1,100 שקלים על כל יום מחבוש אותו קיבלו החיילים כעונש, לאחר שהפגינו במהלך הטקס הצבאי נגד הפינוי.

"הוא הגיבור שלנו"

לטענת מארגני הטקס החיילים אשר הניפו את הדגל הם קורבנות וכל הפיכה של אותם חיילים "לברגים במערכת" תהרוס את המדינה. קרוב משפחה של אריה אברוס, אחד החיילים שקיבל את הפרס, אמר: "אני גאה באריה. המציאות היום בארץ היא בלתי נסבלת כאשר הצבא נשלח במקום להילחם באויב נשלח נגד התושבים שלה, הוא הגיבור שלנו".

רוחמה אברוס, אשתו של אריה, הגיעה לטקס יחד עם בתם המשותפת שנולדה רק לפני מספר ימים. "חברים רבים של אריה שרואים אותו היום מתחרטים על כך שלא עשו כמוהו, הם ראו כמה המעשה חשוב", סיפרה בגאווה. "לא היה לנו שום ספק שצריך לעשות משהו, אני וחברות שלי עזרנו עם השלט והחלטנו על המעשה יחד".