הר הבית: צעיר ניסה לדקור שוטר

לאחר שקט של שלושה שבועות, חוזרת המתיחות להר הבית: צעיר ערבי בן 18 ניסה לדקור בסכין שוטר שביקש לבדוק אותו. השוטרים הצליחו להשתלט עליו לפני שהצליח לפגוע בהם

שוטרים עוצרים צעיר בהר הבית, ארכיון (AP)

אחרי שלושה שבועות של שקט, המתח חוזר להר הבית: צעיר ניסה לבצע פיגוע דקירה ונעצר.

האירוע התרחש ברחבת הר הבית ליד שער המוגרבים. צעיר ערבי כבן 18, חלף על פני קבוצת שוטרים. השוטרים קראו לעברו וביקשו לבדוק אותו. בתגובה, שלף הצעיר סכין וניסה לדקור את אחד השוטרים בעודו צועק "אללה אכבר".

השוטרים הצליחו להשתלט עליו עוד לפני שהוא הספיק לפגוע בשוטר. המשטרה עצרה אותו לחקירה.

שקט יחסי אחרי שהמתיחות הגיעה לשיא

בסוף חודש אוקטובר התפרעו צעירים ורעולי פנים, יידו אבנים והציתו פחי אשפה בסמוך להר הבית. זאת אחרי שבכירים בתנועה האיסאלמית קראו להם למחות על "נסיונות ישראל לכבוש את המקום".

המשטרה עצרה בתקרית 12 צעירים מוסלמים, בעקבות התפרעויות ויידויי אבנים. במשטרה נערכו לתרחיש הזה והר הבית נסגר למתפללים מכל הדתות. כמה עשרות מוסלמים יידו אבנים על כוחות הביטחון, ושוטר אחד נפצע קל בעקבות העימותים. 

ביום כיפור פרצו מהומות בהר שנמשכו במשך שבוע. המהומות תועדו על ידי מצלמות המשטרה המראות כי המפגינים המוסלמים נערכו מראש להתקפה. בצילומים ניתן לראות כיצד מותקפים התיירים הצרפתיים שעלו אל ההר, ואת הרגע בו פורצת המהומה בין המתפרעים לשוטרים.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ציין כי ההיקף הקטן יחסית של המהומות נופח בצורה חסרת פרופורציות לחלוטין בתקשורת הערבית. ערוצי הטלוויזיה במדינות ערב העדיפו להראות תמונות ארכיון של מהומות במקום - ולא את ההתנכלות הנקודתית שקרתה בפועל.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק