מסמך פנימי של חיזבאללה: יודע הכל על התנהלות צה"ל בגבול הצפון

העיתון "ידיעות אחרונות" חושף הבוקר מסמך פנימי של ארגון הטרור הלבנוני, ובו פרטים מדוייקים ומודיעין איכותי על אופי פעילות כוחות צה"ל בגבול: החל מנוהל הסיורים לאורך הגבול - וכלה באופן בו כלבי הגישוש פועלים בשטח. בכיר לשעבר בפיקוד צפון: "נהיה לי שחור בעיניים"

ארגון הטרור הלבנוני יודע כמעט הכל על מי שהוא מכנה "האויב": ממסמך פנימי של הארגון, הנחשף הבוקר במוסף "7 ימים" של העיתון "ידיעות אחרונות" עולה כי חיזבאללה מודע היטב לדרכים באמצעותן מתגונן צה"ל מפני חדירת מחבלים, כיצד חיילינו יוצאים לסיורים לאורך גדר המערכת ואף כיצד מפעיל צה"ל את המזל"טים בתוככי לבנון. אפילו לאופן בו פועלים כלבי הגישוש של יחידת "עוקץ" מוקדש פרק במסמך המיוחד.

המסמך, המתפרס על 150 עמודים, פורס את מלוא ההיערכות והאמצעים שמפעיל צה"ל, כביכול, בגבול הצפון - באוויר, בים וביבשה. הוא בנוי כשיעור בהכשרה בלחימה עבור הכוחות המיוחדים של חיזבאללה, ועל פי מומחים צבאיים ישראלים שראו אותו, הוא כתוב בחלקים מסוימים אף ברמה גבוהה יותר מאשר המסמכים הישראלים עצמם. המסמך מלווה בתמונות רבות, אשר רובן צולמו בצד הישראלי של גדר המערכת ומתעדות, בין השאר, את עמדות התצפית של ישראל, ליווי ואבטחה של עבודות הנדסיות ועבודות תחזוקת הגדר בכביש המערכת, ליווי שיירות וחילופי משמרות.

גורם ששירת בתפקיד בכיר מאוד בפיקוד הצפון שעיין במסמך, מצוטט בכתבה כמי שאומר: "רק מלקרוא את המסמך נהיה לי שחור בעיניים".

נסראללה: במלחמה הבאה - ניקח חיילים נוספים בשבי 

השבוע שב ואיים מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, כי במערכה הבאה מול ישראל ינסה הארגון לקחת בשבי חיילי צה"ל נוספים. "ישראל חייבת להבין כי אם תצא למלחמה - כולנו נהיה יחד מולה. במלחמה הבאה נהיה בכל מקום, נשמיד את הטנקים שלכם, את הכלים הצבאיים שלכם, נהרוג וניקח בשבי את החיילים שלכם!", איים נסראללה בנאום על גבי מסכי ענק בבירות. " אני פונה לאשכנזי וברק", אמר נסראללה. "שלחו את כל מה שיש לכם בצבא - ואנחנו נשמיד אותו ונפיל אותו בשטח שלנו!".

"את המלחמה הבאה חיל האוויר הישראלי לא יוכל להכריע", הצהיר נסראללה. "ישראל תהיה חייבת לצאת לקרב יבשתי נרחב, אך כאשר היחידות הישראליות יכנסו לשטח הגיאוגרפי בלבנון - הן יובסו!".

"אנחנו מסוגלים להשמיד את הטנקים האלה ולהרוג את החיילים והקצינים הישראליים", המשיך נסראללה באיומיו. "ב-2006 היא הכניסה 40 אלף חיילים לדרום לבנון - ונכשלה. היום, שלוש שנים אחרי המלחמה, אנחנו חזקים יותר, מאומנים יותר וחמושים עוד יותר".

הווידאופדיה: חסן נסראללה

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה