נסראללה: במלחמה הבאה - ניקח חיילים נוספים בשבי

מזכ"ל חיזבאללה שב לתקוף ולאיים בנאום חריף, הערב. "במלחמה הבאה נהיה בכל מקום, נשמיד את הטנקים שלכם, נהרוג וניקח בשבי את החיילים שלכם", אמר בעצרת לרגל "יום השהיד" בלבנון. על אשכנזי אמר: "ישראל הביאה גנרלים שהובסו לשלוט בצבא - ולא גנרלים שניצחו"

"ישראל חייבת להבין כי אם תצא למלחמה - כולנו נהיה יחד מולה. במלחמה הבאה נהיה בכל מקום, נשמיד את הטנקים שלכם, את הכלים הצבאיים שלכם, נהרוג וניקח בשבי את החיילים שלכם!" - כך מאיים הערב בחריפות מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, בנאום מיוחד שנשא לרגל "יום השהיד" אותו מציינים בלבנון. " אני פונה לאשכנזי וברק", אמר נסראללה. "שלחו את כל מה שיש לכם בצבא - ואנחנו נשמיד אותו ונפיל אותו בשטח שלנו!".

בנאום תוקפני התייחס נסראללה להצהרות האחרונות של קציני צה"ל בעניין האיום הלבנוני, ולעניינים נוספים העומדים על סדר היום. זאת, בטקס ססגוני ומפואר שערך הארגון לרגל היום המיוחד - אותו מציינים בחיזבאללה מדי שנה. "את המלחמה הבאה חיל האוויר הישראלי לא יוכל להכריע", הצהיר נסראללה. "ישראל תהיה חייבת לצאת לקרב יבשתי נרחב, אך כאשר היחידות הישראליות יכנסו לשטח הגיאוגרפי בלבנון - הן יובסו!".

"אנחנו מסוגלים להשמיד את הטנקים האלה ולהרוג את החיילים והקצינים הישראליים", המשיך נסראללה באיומיו. "ב-2006 היא הכניסה 40 אלף חיילים לדרום לבנון - ונכשלה. היום, שלוש שנים אחרי המלחמה, אנחנו חזקים יותר, מאומנים יותר וחמושים עוד יותר".

"חלוץ - גנרל מימי התבוסות של ישראל"

מזכ"ל החיזבאללה מצא גם זמן ללעוג לרמטכ"ל גבי אשכנזי. "בזמן שהוא היה אלוף פיקוד צפון בשנת 2000- הצבא הישראלי הובס על ידי ההתנגדות בדרום לבנון", אמר נסראללה. "חלוץ הלך - והם לא הביאו גנרל מימי הניצחונות של ישראל - אלא מימי התבוסות שלה!".

הוא התייחס גם לדבריו של אשכנזי אתמול, בדבר יכולותיו של חיזבאללה והרקטות שברשותו, ואמר: "איננו מאשרים ואיננו מכחישים. אם הם נכונים - מה טוב. אך ישראל מנסה כל הזמן לדבר על מלחמה ולמנף את העניינים לכיוון הזה".

מזכ"ל החיזבאללה התייחס גם לאירועים המדיניים האחרונים המתרחשים באזור, תוך שהוא משבח את מהלכיה האחרונים של טורקיה. "אנחנו מברכים על עמדתה של סוריה באשר למתרחש באזור", אמר נסראללה והדגיש: "איננו מתביישים בבנות הברית שלנו ובמי שמסייע לנו, ומודים לסוריה, לאירן ולכל גוף או מדינה שעוזרים לנו".

אתמול התייחס הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי לאיומים על מדינת ישראל והזהיר מפני ההתחמשות בלבנון ומהמצב באירן. "אירן מצד אחד קיצונית מאוד, אך מהצד השני אי אפשר לומר שהיא מדינה לא רציונלית", הרגיע אשכנזי. הרמטכ"ל אמר כי חיזבאללה ממשיך להתחמש, וציין כי בידי הארגון טילים המסוגלים להגיע לטווח של יותר מ-300 קילומטרים.

הווידאופדיה: חסן נסראללה

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה