ההישג של פרס: עסקת ענק למכירת מטוסים לברזיל

נשיא המדינה רושם הישג נדיר בביקורו בברזיל: ישראל תספק למדינה מטוסים ללא טייס מתוצרת התעשייה האווירית ב-350 מיליון דולרים. העסקה נחתמה במסגרת היערכות ברזיל לאולימפיאדה ולמונדיאל שיתקיימו בשטחה

הנשיא פרס בברזיל (חדשות 2)

הנשיא פרס ממשיך בביקורו המדיני בברזיל ונראה שמדובר ביותר מביקור נימוסים דיפלומטי: במסגרת שיתוף הפעולה בין המדינות, חתמה ברזיל על הסכם עם התעשייה האווירית לצורך אבטחת האולימפיאדה והמונדיאל שייערכו במדינה.

לפי גורמים בפמליית הנשיא עסקת הענק, בהיקף של 350 מיליון דולרים, כוללת הזמנת מטוסים ללא טייס (מל"טים) מהתעשייה האווירית הישראלית שיסייעו בהגנה על גבולות המדינה מפני הברחות. הנציגים הברזילאים התרשמו מהידע והניסיון שנצבר בתעשייה הביטחונית כחול לבן, והחליטו לנצל אותו לטובת שני הפרויקטים הענקיים שמתוכננים במדינה.

מוקדם יותר נפגש פרס עם שר ההגנה של ברזיל, נלסון ג'ובים, לפגישה נוספת. כזכור, השניים נפגשו אתמול ודנו בשורה של נושאים ביטחוניים. פרס הודה בחום לשר ההגנה על קבלת הפנים החמה לה הוא זוכה בברזיל והזמין אותו לביקור רשמי בישראל.

פרס יסייר גם ב"מראקנה"

שר ההגנה עדכן את הנשיא פרס כי בימים אלו עורכת ברזיל מודרניזציה וארגון מחדש של הצבא הברזילאי, כדי להתמודד עם אתגרי העתיד. עוד ציין כי ברזיל עוקבת אחרי הקדמה הטכנולוגית של החברות הביטחוניות הישראליות ותשמח לשתף פעולה עמן.

מיד לאחר מכן קיבל הנשיא את אזרחות הכבוד של ברזיליה מידי מושל ברזיליה בטקס בהשתתפות מאות נכבדים מברזיליה. "אתה מנהיג מכובד, גדול וידוע בעולם בזכות מאמציך לשלום", אמר המושל והעניק לפרס אות כבוד, ראשון שהוענק אי פעם לנשיא מכהן.

המשלחת שבראשה עומד הנשיא פרס כוללת את שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, ו-40 מנכ"לי החברות המובילות במשק. במסגרת הביקור יקיים פרס סדרת פגישות מדיניות עם צמרת השלטון בברזיל וארגנטינה, הכוללות את נשיאי המדינות, שרי ההגנה והחוץ, שרים כלכליים בכירים, ראשי הפרלמנט ומושלי המדינות הפנימיות.

המארחים הברזילאים צפויים לערוך לנשיא סיור מיוחד באצטדיון "המראקנה", איצטדיון הכדורגל הגדול בעולם, בו יסקרו בפניו את ההכנות למונדיאל 2014 ולאולימפיאדת 2016. כמו כן הנשיא יבקר במרכזי הקהילות היהודיות במדינות. 

אנריקה צימרמן, כתב הטלוויזיה הספרדית מדווח כי עשרה אחוזים מהסכום כבר שולמו על ידי ברזיל לתעשייה האווירית, וכי אחד המל"טים כבר בדרך לברזיל. עוד מדווח צימרמן כי ישראל כבר החלה בהדרכות למשטרה הפדרלית בברזיל. "מדובר בעסקת ענק שתביא בהמשך לעוד עסקאות גדולות", הסביר צימרמן שהתראיין בנושא לטלוויזיה הממלכתית בברזיל ולערוצים מקומיים נוספים.  

הווידאופדיה: שמעון פרס

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק