האלוף צ'ייני: "תוצאות המבצע מדברות בעד עצמן"

מפקד חיל הים שיבח היום את הלוחמים שפשטו על ספינת הנשק האירנית. "הם פעלו בנחישות, תוך חתירה למגע בתנאים מאוד קשים", אמר והעדיף שלא להתייחס לפרטי המבצע עצמו

יותר מחצי שנה אחרי - הוא שוב מול המצלמות: לצידם של ראש הממשלה, הרמטכ"ל, שר הביטחון וראש אמ"ן, התיישב היום גם האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום, מפקד חיל הים, מי שנתן את ההוראה לצאת למבצע לכידת ספינת הנשק האירנית בלב ים, ופיקד ישירות על התנהלותו.

הייתה זו ההופעה הפומבית הראשונה של צ'ייני מזה שמונה חודשים, לאחר התפוצצות שערוריית החשפניות המביכה בה היה מעורב אשר העיבה על המשך שירותו הצבאי ועשתה כותרות גדולות בכלי התקשורת.

מאז נחשפה הפרשה המבישה, הקפיד צ'ייני שלא להראות עצמו באירועים ציבוריים רבים, וגם דאג שלא להופיע אל מול המצלמות. הוא המתין שהסערה סביב הפרשה תחלוף, והיום שב למרכז הבמה, כמי שפיקד על מבצע השייטת הנועז. ניכר כי המבצע ותוצאותיו המוצלחות החזירו ולו במעט את הצבע ללחייו של צ'ייני. מפקד חיל הים הגיב בקצרה לשאלות העיתונאים, והסתפק בתשבחות ללוחמים.

"זו הזדמנות נאותה להביע הערכה ללוחמים והמפקדים שהשתתפו במבצע הזה", אמר היום צ'ייני במסיבת העיתונאים המיוחדת בקריה. "הם פעלו בנחישות, תוך חתירה למגע בתנאים מאוד קשים. התוצאות מדברות בעד עצמן".

נתניהו: מצבור הנשק - "פשע מלחמה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינה את מצבור הנשק שנתפס "פשע מלחמה". "מרכיב עיקרי בנשק שנתפס אתמול היה רקטות, שמטרתן האחת היא לפגוע באזרחים ולהרוג כמה שיותר אזרחים. נשים, ילדים, זקנים. כמה שיותר אזרחים", אמר נתניהו במסיבת העיתונאים.

"מדובר כאן בהפרות בוטות של החלטות מועצת הביטחון", הדגיש ראש הממשלה והוסיף: "זה לא ירתיע אותנו וימנע מאיתנו להמשיך ולפעול כדי להגן על אזרחי ישראל".

הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי, וראש אגף המודיעין האלוף עמוס ידלין, הביעו הערכתם לחיילי צה"ל והדגישו כי מדובר היה במבצע מסובך מאוד. "ללא העבודה המאומצת של לוחמי חיל הים, השייטת ואנשי המודיעין - לא היינו יכולים לקיים את המבצע", אמר הרמטכ"ל אשכנזי.

תפיסת ספינת הנשק - סיקור מיוחד:

שייטת 13 תפסה ספינת נשק בדרכה מאירן לסוריה

חיל הים: "במכולות התגלו אמצעי אמל"ח רבים, מאות טילים ורקטות"

צפו בלוחמי השייטת על ספינת הנשק

דיפלומטים מצרים צילמו את הספינה

חיזבאללה: אין לנו קשר לספינת הנשק

מבצע השייטת: סיכון רב - מודיעין מדוייק

לוחם השייטת לשעבר סוקניק על מבצע תפיסת אניית הנשק