3 מאסרי עולם למחבל שפוצץ טנק

בפברואר 2002 נהרגו משה זגורי, רון לביא ומשה פלד ז"ל מפיצוץ מטען שהוטמן לטנק ברצועת עזה. היום שלח בית המשפט המחוזי בבאר שבע את אחד המחבלים, אקרא נהאד, ללא פחות משלושה מאסרי עולם. "יש צורך לענוש ענישה קשה עבריינות טרור הפוגעת בחיי אדם, אזרחים וחיילים כאחת", נימקו השופטים את החלטתם

שלושה מאסרי עולם - זה העונש שהוטל על אקרא נאהד שהיה אחראי לרציחתם של שלושה חיילי צה"ל מפיצוץ טנק לפני שבע שנים וחצי.

לאחר ניסיון פיגוע שלא צלח יומיים לכן, הגיע נאהד ב-14 בפברואר 2002 יחד עם שני פעילי טרור נוספים לאזור נצרים עם שני מטעני חבלה במשקל של 25 ק"ג ו-100 ק"ג. השלושה הטמינו את המטענים ועזבו. כאשר עלה הטנק על המטען - הוא התפוצץ עם החיילים בפנים. בפיצוץ נהרגו משה זגורי ז"ל, רון לביא ז"ל ומשה פלד ז"ל. חייל נוסף - יהושע פינקלשטיין, נפצע קשה כתוצאה מהפיצוץ.

"מסר חד וברור של גמול והרתעה"

"במעשיו אלה", כתבו השופטים, "המית הנאשם שלושה חיילי צה"ל לאחר שהחליט להמיתם ועשה זאת בדם קר מבלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, בנסיבות שבהן יכול היה לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיו ולאחר שהכין עצמו והכין מכשיר להמיתם".

"אין חולק כי מעשיו של הנאשם מופלגים בחומרתם", נכתב בגזר הדין. "על בית המשפט להעביר מסר חד וברור של גמול והרתעה בסוג כזה של עבירות. יש צורך לענוש ענישה קשה עבריינות טרור הפוגעת בחיי אדם - אזרחים וחיילים כאחת".

בית המשפט קיבל את עסקת הטיעון, ונאהד - יליד 1968 ירצה שלושה מאסרי עולם. שני מאסרים אחד אחר השני ואת השלישי בחפיפה למאסרים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק