חיזבאללה: אין לנו כל קשר לספינת הנשק האירנית

בארגון הטרור מגיבים לראשונה על סיכול הברחת משלוח הענק ומכחישים כל מעורבות לנושא. במקביל מעריכים בישראל כי האירנים יחליפו את נתיב ההברחות, אך לא יפסיקו אותן

בעוד בנמל אשדוד נמשכת פריקת המכולות של ספינת הנשק האירנית שנתפסה בדרך לסוריה, מגיב לראשונה חיזבאללה על סיכול הברחת הענק וטוען: אין לנו כל קשר למשלוח.

למרות ההכחשות, משוכנעים בצה"ל כי ארגון הטרור היה בסוד העניין. "אין לנו שום ספק כי ייעדו של הנשק שנמצא על האניה היה להגיע לחיזבאללה", הכריז אתמול תא"ל רני בן יהודה, ראש מטה חיל הים, בתדרוך מיוחד.

גם הבוקר עוסקים אנשי מערכת הביטחון בפריקת אמצעי הלחימה מהספינה פרנקופ שנתפסה על ידי חיל הים סמוך לקפריסין, כשעליה מאות טונות של פגזים, רקטות תחמושת ורימוני יד. בעקבות המבצע המוצלח, מעריכים בישראל כי האירנים ישנו את נתיב ההברחות, אולם אלה לא ייפסקו.

המבצע: 160 ק"מ מחופי ישראל

בליל שלישי זיהה חיל הים ספינת סוחר חשודה הנושאת את דגל אנטיגואה במרחק של כ-160 ק"מ מחופי ישראל. כוחות מיוחדים השתלטו בהצלחה על כלי השיט מבלי להשתמש בכוח. הלוחמים כפתו את אנשי הצוות שלא נאבקו בהם והחלו לסרוק את הספינה. על הסיפון נמצאו בין היתר רקטות וטילים מתקדמים, שעל פי החשד היו אמורים להגיע לידי ארגוני הטרור.

לאחר הבידוק הובלה הספינה לנמל אשדוד לצורך המשך הסריקות ובדיקה יסודית של המטען המאוחסן. "אנחנו מבצעים פעילות אינטנסיבית שוטפת לביטחון שוטף, לחימה בטרור ולמניעת הברחת אמצעי לחימה בזירות השונות", הדגישו בצה"ל.

שר הביטחון, אהוד ברק, בירך על תפיסת הספינה, שמנעה לדבריו הכנסת נשק ואמצעי לחימה לזירת הטרור הצפונית. "זו הצלחה נוספת במאבק הבלתי פוסק בניסיונות הברחות האמל"ח וההצטיידות שמטרתם לחזק גורמי טרור המאיימים על ביטחון ישראל", ציין ברק. "אני מברך את לוחמי צה"ל על הפעולה המוצלחת".

הווידאופדיה: קארין איי