דיפלומטים מצרים צילמו את הספינה

בלעדי: צוות חדשות 2 הבחין אתמול בשני אלמונים מתצפתים על הגעתה של ספינת הנשק האירנית לחופי אשדוד. השניים החזיקו מצלמות בעלות עדשה טלסקופית והזדהו כעובדי שגרירות מצרים בישראל. כעבור כמה דקות, כשהבינו השניים כי הם מתועדים במצלמות חדשות 2 - הם פשוט נעלמו מהמקום. כך זה נראה

מה עשו אתמול שני אנשי שגרירות מצרים בישראל על גבעה המשקיפה על נמל אשדוד - עם מצלמות?

צוות חדשות 2 שתיעד את הגעתה של הספינה האירנית לחופי ישראל נתקל בשני בני אדם שצילמו את בסיס חיל הים באשדוד ואת ספינת הנשק והציגו עצמם כאנשי השגרירות. לאחר מספר דקות, הבינו השניים כי הם מתועדים במצלמות שלנו, עזבו את הגבעה - ונעלמו.

האירוע התרחש אתמול בשעות הבוקר, בשעה שצוות חדשות 2 יצא לתעד את הגעתה של הספינה לחופי הארץ, לאחר מבצע ההשתלטות של לוחמי שייטת 13. בעודנו מצלמים על גבעה מרוחקת מהנמל, הבחנו לפתע בשני בני אדם בעלי חזות מזרחית, לבושים בבגדים אזרחיים, משקיפים ואף מצלמים את מתחם נמל אשדוד וכן את בסיס צה"ל הממוקם בסמוך לו.

התגובה: "מבלים באזור במסגרת יום חופש"

השניים החזיקו מצלמת וידאו ומצלמת סטילס בעלת עדשה טלסקופית, ונראו עסוקים עד מאוד. כשניגשו אנשי חדשות 2 אל השניים, הם הזדהו כעובדי השגרירות המצרית בישראל, אם כי לא הסכימו להציג תעודות זיהוי. הם טענו כי הם "מבלים באזור במסגרת יום חופש" - אך בתוך זמן קצר החלו לתחקר דווקא את אנשינו בדבר הבאת הספינה.

"שמענו שעצרו ספינת נשק אירנית", אמר אחד מהם לחדשות 2. "האם היא בדרך לנמל?", שאל האחר. לאחר כמה דקות, כשהבינו השניים כי הם מתועדים היטב במצלמות שלנו, נעלמו השניים ברכבם מהגבעה המשקיפה.

במשרד החוץ סירבו להגיב בשלב זה לידיעה. את תגובת שגרירות מצרים בישראל לא ניתן היה להשיג עד לשעת פרסום הידיעה.

הווידאופדיה: קארין איי

תפיסת ספינת הנשק - סיקור מיוחד:

שייטת 13 תפסה ספינת נשק בדרכה מאירן לסוריה

חיל הים: "במכולות התגלו אמצעי אמל"ח רבים, מאות טילים ורקטות"

צפו בלוחמי השייטת על ספינת הנשק

מבצע השייטת: סיכון רב - מודיעין מדוייק

לוחם השייטת לשעבר סוקניק על מבצע תפיסת אניית הנשק