מול המצלמה: כך סיכל חמאס ירי לעבר ישראל

תיעוד מיוחד של פעילי אל קאעידה ברצועה, חושף את מאבקי הכוח שלהם עם חמאס על השליטה בעזה. פעילים שהגיעו לתעד שיגור רקטות נתקלו בכוחות הביטחון של חמאס. במקום לתעד את השיגור, צילמו הפעילים את אנשי החמאס מפילים את המשגרים ואוספים את הרקטות. צפו בתיעוד

האם חמאס הפך את עורו? מלחמות השליטה בין הפלגים הפלסטינים ברצועת עזה הן דבר מוכר, אך סרטון חדש חושף את מאבקי הכוחות בין ארגון אל קאעידה לבין החמאס. בסרטון, שצולם על ידי פעילי אל קאעידה בעזה, נראים פעילי חמאס מסכלים, למרבה ההפתעה, שיגור רקטות מעזה לעבר יישובי הנגב.

בתחילת הסרטון מוצגת שקופית ובה תמונות של אנשי החמאס עם הכיתוב הציני "משמר הגבול", כלעג על פעולות אנשי כוחות הביטחון של חמאס שמסייעות למדינת ישראל. בהמשך מוצגות אמרות של מנהיגי חמאס, ובהם חאלד משעל ומחמוד א-זאהר, שמעודדות את ההתנגדות הפלסטינית.

אותן אמרות מתחלפות אחר כך באמרות נגד שחושפות את "פרצופם האמיתי" של מנהיגי החמאס, אשר לפי דברי אל קאעידה, אינם דואגים לעם הפלסטיני ולשמירה על מסגד אל-אקצה.

חמאס מחרים את הרקטות

החלק המרתק ביותר בסרטון הוא התיעוד של אנשי כוחות הביטחון מטעם חמאס, שסיכלו שיגור טילים של אל קאעידה לעבר יישובים ישראליים מצפון לרצועה. פעיל אל קאעידה רעול פנים מספר בסרטון כיצד הוא וחבריו הכינו את הרקטות והסיעו אותן לנקודת השיגור ליד הגבול. "הגענו למקום, הצבנו את המשגרים, והתחלנו לפרוק את ארבע הרקטות", סיפר.

אך לפני שהספיקו להטעין את המשגרים, הבחינו בג'יפ של חמאס שמתקרב לעברם. הפעילים הניחו את הציוד והסתתרו בין עצי הזית הסמוכים. מצלמת הווידאו שהביאו עמם על מנת לתעד את השיגור - צילמה  בסופו של דבר את אנשי כוחות הביטחון של החמאס.

אנשי חמאס הבחינו במשגרים והחלו לירות באוויר כדי להבריח את הפעילים. בתום התייעצות קצרה עם אנשי המפקדה שלהם, נראה איש החמאס כשהוא מפיל את המשגר. "הם לקחו את הרקטות ונסעו משם", מספר פעיל אל-קאעידה בסרטון, והוסיף: "נשארנו שם עד שעות הערב כדי לא להיתפס. למרות שהיינו מרחק כמה מטרים מהם, אלוהים שמר עלינו והגן עלינו מפניהם".

ראש אמ"ן מזהיר: "חמאס שיגר טיל שמגיע עד לת"א"

4 קטיושות נמצאו מוכנות לשיגור בלבנון

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק