בכיר בחמאס: "עסקת שליט - בחודש הקרוב"

חודש עבר מאז הגיעה לישראל קלטת הווידאו של גלעד שליט מהשבי, והיום שובר חמאס את השתיקה התקשורתית. בכיר בארגון שסירב להזדהות אמר כי עסקת השבויים תתבצע עד חג הקורבן המוסלמי, כלומר בחודש הקרוב, והוסיף כי המו"מ נמצא כעת ב"נקודה מכרעת"

אחרי יותר מחודש של שתיקה תקשורתית, שבים בחמאס לדבר על עסקת שליט: בכיר בארגון היושב בדמשק אומר היום כי "עסקת השבויים בין חמאס לישראל בדרכה לצאת לפועל", ומדגיש כי אם לא יהיו עיכובים של הרגע האחרון, היא צפויה להיערך כבר בתוך חודש - לפני חג הקורבן אותו מציינים בעולם המוסלמי.
 
בראיון לסוכנות הידיעות האיטלקית, אמר הבכיר שהעדיף להישאר בעילום שם: "במסגרת העסקה ישוחררו מאות אסירים פלסטינים היושבים בבתי הכלא הישראליים - בתמורה לחייל הישראלי גלעד שליט". איש החמאס הוסיף כי "העסקה בדרכה לצאת לפועל, הודות למשא ומתן מתמשך ומאמצי תיווך מצריים וגרמניים".
 
הבכיר ציין כי בימים האחרונים דנים שני הצדדים, באמצעות המתווכים, בפרטיה האחרונים של העסקה, וכעת היא עומדת ב"נקודה מכרעת". זאת, הודות לנכונותה של ישראל "לשלם מחיר יקר בתמורה לשחרור חיילה החטוף בעזה", ציין המקור.
 
"העסקה תראה אור בקרוב"

 

הדיווח היום מצטרף לדיווח נוסף מהשבוע שעבר, מפי מקור פלסטיני המקורב למשא ומתן, ולפיו הסכים ראש הממשלה בנימין נתניהו לשחרר את מרואן ברגותי, בכיר המחבלים היושב כיום בבתי הכלא הישראליים ומי שנשפט לחמישה מאסרי עולם מצטברים, וכן את אחמד סעדאת, האחראי לרצח השר רחבעם זאבי ז"ל.
 
המקור הפלסטיני דיבר על התקדמות משמעותית שנרשמה בימים האחרונים בשיחות, ואף אמר כי "העסקה צפויה לראות אור בקרוב".
 
מאז השלמת עסקת הקלטת, בה הועבר אות חיים מצולם ראשון משליט מאז שנפל בשבי, נרשמה דממה תקשורתית הן בישראל והן בחמאס בכל הקשור לעסקה. בחמאס משקיעים מאמצים רבים בהסכם הפיוס עם הפת"ח, אך בישראל מעריכים כי ישאף לזקוף לזכותו הישג בדמות שחרורם של אסירים רבים - לקראת כינונה של ממשלה חדשה ברשות הפלסטינית.

קלטת גלעד - סיקור מיוחד:

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחז בקלטת

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק