ראש אמ"ן מזהיר: "חמאס שיגר טיל שמגיע עד לת"א"

האלוף עמוס ידלין סיפר היום לחברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי חמאס ביצע בימים האחרונים ניסוי מוצלח בשיגור רקטה לטווח של 60 ק"מ. המשמעות המעשית: גם גוש דן מעתה בטווח הרקטות. האלוף ידלין עידכן עוד כי חמאס שולח את אנשיו לאירן, על מנת שיוכלו להתמחות ולהתמקצע בהרכבת רקטות ושיגורן

למרות השקט היחסי ברצועת עזה, ראש אמ"ן האלוף עמוס ידלין מגיע היום לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ומזהיר: ארגוני הטרור שיפרו משמעותית את יכולתם לפגוע ביישובים ישראלים גם מעבר לתחום הרקטות שהיה מוכר לנו ממבצע עופרת יצוקה.

"חמאס ביצע ניסוי מוצלח בימים האחרונים בירי של רקטה אירנית שמגיעה לטווח של 60 ק"מ, המשמעות המעשית של זה היא שגם גוש דן נכנס לטווח פגיעה של רקטות שנורות מרצועת עזה", כך לדברי ידלין.

"חמאס לא תלויים בקצב ההברחות"

שיגור רקטה של חמאס. הטווח גדל? (חדשות 2)
ראש אמ"ן עידכן כי למרות השקט היחסי, החמאס ממשיך להתעצם ולהתאמן. "חמאס שולח את אנשיו לקורסים והתמחויות בפיתוח רקטות. הקורסים האלה מועברים באירן", אמר ידלין.

לדבריו של ראש אמ"ן, "חמאס מבריחים לתוך הרצועה רקטות מפורקות, ומרכיבים אותן בעצמם בתוך רצועה, החמאס אינו תלוי בקצב ההברחות כדי לייצר רקטות שנורות לעבר ישראל".

מאמצי צה"ל לעצור את הברחות האמל"ח, אם בפעולות בגזרת רצועת עזה ואם - כפי שפורסם בתקשורת הזרה - בתקיפת שיירת הנשק בסודן, פוגעים משמעותית ביכולת ארגוני הטרור העזתים להצטייד באמצעי לחימה תלולי מסלול, אך לא עוצרים אותה לחלוטין.

חמאס: דברי הסתה

בחמאס לא היו יכלו להסתיר היום את שביעות הרצון מדבריו של ראש אמ"ן בעניין הרקטה ארוכת הטווח ששיגר הארגון במהלך מבצע "עופרת יצוקה". עם זאת, כלפי חוץ, סירב הארגון להתייחס ישירות לדברים.

"אינני יכול לאשר או להכחיש את הדברים הללו", אמר היום דובר חמאס אבו עוביידה. "ההצהרות הללו הן חלק מהסתה מתמשכת נגד ההתנגדות, ומאחוריהן עומדים אינטרסים שלא בהכרח נראים כעת לעין".