טלי פחימה: רוצה להינשא למוסלמי

פעילת השמאל הקיצוני חוצה את הקווים. היא התגייסה לתנועה האיסלאמית של ראאד סלאח ומביעה רצון להתחתן עם מוסלמי. "מקווה שאוליד ילדים שיהיו גאים בדת המוסלמית וישמרו על המאבק הפלסטיני כל עוד הכיבוש נמשך", הודתה פחימה בריאיון שפורסם בערוץ 7

טלי פחימה (חדשות 2)

פעילת השמאל הקיצוני, טלי פחימה, אומרת בריאיון ליומון האלקטרוני הליבראלי Elaph כי היא משייכת עצמה לעם הפלסטיני ורואה בראאד סלאח, ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, את מנהיגה - כך מפרסם אתר ערוץ 7. פחימה אף הביעה תקווה להתחתן עם פלסטיני מוסלמי ולהוליד ילדים שיהיו גאים בדת האיסלאם.

בראיון מסבירה פחימה כיצד שינתה את תפיסת עולמה. "בשנת 2002 התחלתי להתעניין בפוליטיקה, כאשר עבדתי כפקידה במשרד עורכי דין בתל אביב", סיפרה. "האינתיפאדה אשר הגיעה לעומקה של תל אביב שינתה את חיי ועקרונותיי. מעשי הטבח של ישראל נמשכו אחד אחרי השני ובעקבותיהם בוצע פיגוע פלסטיני. כאשר הנער הצעיר פוצץ את עצמו ואת מה שהיה עליו על המטרה הישראלית, אז פתחתי את עיניי והחלטתי לדעת יותר על מבצע הפיגוע".

פחימה הוסיפה שעל תפיסת עולמה השפיע בעיקר ראש הזרוע הצבאית של פתח באזור ג'נין. "זכריא זביידי השפיע עליי מאוד", סיפרה בראיון. "הגעתי לצד השני וישבתי עם קבוצת לוחמים פלסטינים.היחסים ביני לבין לוחמי 'גדודי שוהדאא' אל-אקצא' במחנה הפליטים של ג'נין היו מצוינים".

"גרתי עם אנשים ימים ושעות ארוכות והם מתו תוך שניות", הוסיפה פחימה על חייה בעיר הפלסטינית. "זה העניק לי כוח פנימי, עמידה איתנה ורצון לחלום על החופש של אותם לוחמים. הדברים לא התגלגלו כפי שרציתי, אך עודי מאמינה שצריך לשלם מחיר כבד למען השגת החירות".

"בחרתי בהנהגתו של ראאד סלאח"

את הזדהותה עם החברה הישראלית המירה פחימה בתנועה האסלאמית. "אני לא מאמינה במדינת ישראל, שיניתי את הכיוון שלי", היא סיפרה. "הפכתי להיות חלק מהצד הפלסטיני, על אף הבעיות המורכבות שיש בחברה זו. בחרתי להיות חלק מהחברה הפלסטינית ובחרתי בהנהגתו של ראאד סלאח ושל התנועה האסלאמית - הפלג הצפוני".

בהתייחס לשיח' סלאח אמרה פחימה: "הבחנתי מקרוב באדם נקי ובמנהיג אנושי בעל עקרונות טהורים. אני לא רואה שיש מישהו שיכול לתפוס את מקומו של ראאד סלאח ולהתחרות בו בתחום הדתי או הפוליטי. צפיתי בו לפני (שריצה עונש מאסר) בכלא ולאחר מכן, והבחנתי שהוא לא השתנה בגלל התנאים".

"הוא עומד איתן כמוני ואני כמוהו מתעמתת מול המדיניות הישראלית ללא פחד", הוסיפה פחימה. "הם מפחדים ממנו, משום שהוא אדם שלא ניתן לקנותו. הוא יכול היה לעבוד בפרלמנט הציוני, אך סירב לשתף פעולה עם מנהיגים ישראלים שביצעו פשעי מלחמה נגד הפלסטינים. אני תחת הנהגתו של ראאד סלאח".

בסיום הריאיון אמרה פחימה כי היא "מודה לאללה על מצבי ועל השקט ושביעות הרצון שאני חשה בתוכי". פעילת השמאל הוסיפה כי היא מקווה להתחתן עם פלסטיני מוסלמי ולהוליד ילדים "שיהיו גאים בדת המוסלמית וישמרו על המאבק הפלסטיני כל עוד הכיבוש נמשך".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק