קטיושה נפלה סמוך לקריית שמונה

לאחר תקופה של שקט יחסי בצפון, נורתה קטיושה מדרום לבנון לעבר ישראל. הרקטה נפלה בשטח פתוח באזור המטעים בקריית שמונה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל ירה פגזים לעבר מקום שיגור הקטיושה

המתיחות חוזרת לצפון: לאחר שישה שבועות שקטים נחתה קטיושה באצבע הגליל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל הגיבו באש לעבר מקור הירי בדרום לבנון. 

סמוך לשעה 19:15 שוגרה קטיושה בקוטר 107 מ"מ מדרום לבנון לעבר צפון ישראל. הרקטה נחתה ואותרה בשטחים פתוחים, לא רחוק מטיילת אחד היישובים הסמוכים לקריית שמונה. מערכת ההתראה לא הופעלה. במזל, באותה שעה לא היו בני אדם במקום, ולא דווח על נפגעים בנפש וברכוש.

בתגובה ירה צה"ל לעבר המקום ממנו שוגרה הרקטה. במערכת הביטחון מעריכים כי ארגון פלסטיני קטן, ולא החיזבאללה, הוא שאחראי לאירוע. כמו כן ייתכן ועיתוי הירי קשור לעובדה כי היום זהו יום השנה ה-14, לחיסולו של פתחי שקאקי, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, על ידי ישראל. שקאקי חוסל על ידי שני סוכני מוסד מחוץ למלונו במלטה.

לפני חודש וחצי: שתי קטיושות

לפני כחודש וחצי נשמעו הדי פיצוצים באזור נהריה והגליל המערבי, ובמוקדי החירום באזור התקבלו דיווחים רבים של תושבים מודאגים על קולות נפץ. לאחר דקות ספורות התברר כי מדובר בירי של שתי רקטות קטיושות. איש לא נפגע, אך נזק נגרם לעמוד חשמל.

אחת הקטיושות נפלה בכניסה לאחד הקיבוצים מצפון לנהריה. במזל איש לא היה במקום. התושבים התלוננו כי לא נשמעה אזעקה באזור לפני הנפילה. "איך זה יכול להיות כזה דבר?", התרעמה אחת מהן. "עם כל ניסיון העבר, חייבים היו להזהיר אותנו קודם לכן. בנס אף אחד לא נפגע".

גם ראש עיריית נהריה, ג'קי סבג, התקשה להירגע. "אני שואל את הצבא האם אנחנו הפכנו לתחנת ניסיונות", הוא מוחה. "מחיר חייהם של תושבי נהריה הוא יקר. העניין מתחיל לחזור על עצמו. צריך לתת לנו תשובות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק