ירה קסאם ונידון ל-20 שנות מאסר

פעיל החמאס ג'ומעה בן אברהים עזאם הורשע בירי קסאם לעבר ישראל לפני כשש שנים, גיוס ואימון סוכנים ותכנון חטיפת חיילים. סניגורו ביקש להקל על עונשו שכן שמדובר באדם נשוי ואב ל-7 ילדים, אותם הותיר בעזה ללא מפרנס

האישום: ירה קסאם (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום 20 שנות מאסר על פעיל החמאס ג'ומעה בן אברהים עזאם (41), שהורשע בשורה ארוכה של עבירות ביטחוניות. עזאם הודה במסגרת הסדר טיעון כי שיגר רקטת קסאם לעבר ישראל לפני כשש שנים.

בין היתר, הורשע עזאם גם בעבירות של נשיאת תחמושת, הסתננות לישראל ועריכת אימונים צבאיים אסורים לפעילים אחרים. נוסף לפעילות העוינת שביצע בעצמו, גייס עזאם סוכנים לשירות החמאס, אימן אותם ואף תכנן לחטוף חיילים ישראלים.

פעילותו של עזאם החלה בשנת 2002, אז חבר לפעיל החמאס בשם סמיח נאעוק ופעל עמו מתוך רצועת עזה. בהמשך תכננו השניים לעבור לגדה ולשכור שם דירה שתשמש מפקדה לתכנון פיגועים בישראל ומקום מסתור לחיילים שיחטפו.

הותיר את שבעת ילדיו בעזה והתגייס לחמאס

עזאם ושותפיו פעלו משטח ישראל, עזה וסיני. לחצי האי, הגיע בשנת 2006 עם אדם נוסף כשברשותם אקדחים, רימונים וכתבים מוצפנים. השניים חצו את הגבול ונכנסו לישראל שלא כדין אך לאחר כשעה וחצי נעצרו על ידי כוחות הבטחון.

בכתב האישום הביעו השופטים את סלידתם ממעשיו של עזאם שהעמידו את מדינת ישראל בפני סכנה של ממש. סניגורו של עזאם ביקש מבית המשפט להתחשב במצבו וציין שמדובר באדם נשוי ואב ל-7 ילדים, אותם הותיר בעזה ללא מפרנס.

לפני גיוסו לחמאס, הוא עבד כנהג מונית ובאמצעות עבודתו התוודע לגורמים בחמאס, שניצלו את מצוקתו הכלכלית ושכנעו אותו להתגייס לארגון. משם, טען סניגורו "הדרך לביצוע המתואר בכתב האישום הייתה קצרה".

הצדדים הסכימו על עונש מאסר של 20 שנה ומאסר על תנאי למשך 18 חודשים נוספים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק