פרשת התעללות חמורה בצה"ל: מ"מ בגולני היכה קשות טירון - והודח

חייל בטירונות גולני הוכה קשות על ידי מפקד המחלקה שלו ואושפז בבית החולים. המ"מ הודח מתפקידו. בצה"ל מגדירים את המקרה כחריג וחמור מאוד ופתחו בחקירת האירוע

קרא לחייל לחדרו והרביץ לו . אילוסטרציה (חדשות 2)

פרשת התעללות חמורה בצה"ל: מפקד מחלקת טירונות בגולני הכה קשות טירון שאושפז בבית החולים. לאחר שנחשף המקרה מפקד המחלקה (מ"מ) הודח מתפקידו - כך פורסם בגלי צה"ל. בצה"ל רואים את המקרה בחומרה והמשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) פתחה בחקירה.

הפרשה החלה בשבוע שעבר בעת שיעור קרב מגע במהלך הטירונות. על פי הפירסום, הטירון היכה בשוגג את המ"מ, בזמן השיעור. המ"מ, סימן לטירון כי הוא יחזיר לו מכה ושכדאי לו להיזהר. לאחר השיעור קרא המ"מ מספר פעמים לחייל לבוא לחדרו - והיכה אותו נמרצות.

על פי הדיווח בגלי צה"ל, הכה המ"מ את החייל שלא סיפר על האירוע לאיש. גם לפני יציאת החיילים לסוף השבוע לא הפסיק המ"מ בהתעללות, והורה לחייל אחר להכות את הטירון, אך זה סירב.

החייל המוכה יצא ביום שישי האחרון לביתו ורק כשהגיע לבית הוריו, הבחין אביו בחבלות על כל חלקי גופו ובמצבו הנפשי. רק אז, העז החייל לספר את שעבר עליו. אביו של החייל פנה לגורמים הרלוונטים בצה"ל, חקירה נפתחה ומפקד המחלקה כאמור, הודח.  

צה"ל: אירוע חמור וחריג

"המקרה המדובר נחשף ביום שישי האחרון", נמסר מדובר צה"ל שמדווח כי לאחר בירור ראשוני של נסיבות הפציעה, הושעה מפקד המחלקה באופן מיידי". כמו כן, המקרה דווח למשטרה הצבאית, אשר פתחה היום בחקירה.

דובר צה"ל מדגיש כי "מדובר באירוע חמור וחריג, אשר אינו עולה בקנה אחד עם הנורמות והערכים המקובלים בצה"ל בכלל ובחטיבת גולני בפרט, ויעשה ככל הניתן על מנת למנוע הישנות מקרים כאלו בעתיד".

הרופא: מזל שהגיע לבית החולים

החייל מאושפז בבית החולים קפלן ברחובות, לשם הגיע מפקד הפלוגה לבקרו. ד"ר יורם קליין, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים, סיפר לגלי צה"ל בתכנית 'עושים צהריים' עם יעל דן כי הטירון הגיע במצב יציב לבית החולים, כשהוא מתלונן על כאבי בטן קשים, ודימומים קלים.

"שללנו חבלה משמעותית", סיפר ד"ר קליין שהוסיף כי מצבו של החייל השתפר, והיום הוא צפוי להשתחרר לביתו. בבית החולים סיפרו כי פציעתו של החייל הייתה יכולה להוביל לסיכון חיים מהותי ומזל שהוא הגיע לבית החולים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

תזכורת: ההתעללות בשריון נחשפת