הימין הקיצוני ישלם כסף לטירוני "שמשון"

לאחר שנשאו והניפו שלטים נגד פינוי יישובים במהלך ההשבעה בכותל המערבי, יקבלו חיילי גדוד "שמשון" מהימין הקיצוני פרס כספי "לעידוד המעשה הטוב". "הצבא לא צריך לשרת את חמאס", אמר יוזם הפרס, פעיל הימין הקיצוני הרב שלום דב וולפא. "דווקא בכותל חייבים להגיד את האמת"

בימין הקיצוני חוגגים את השערורייה בטקס הצבאי של חטיבת כפיר. פעילי ימין מתכוונים לשלם כסף לחיילים שהניפו שלטים וכרזות - במהלך טקס ההשבעה בכותל - נגד פינוי התנחלויות ביהודה ושומרון.

"אנחנו מתכוונים להעניק פרס עידוד למעשה הטוב שעשו החיילים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט, הרב שלום דב וולפא המשמש כיו"ר "המטה להצלת העם והארץ".

המחאה בכותל (חדשות 2)
"הצבא לא צריך לשרת את חמאס", הוסיף וולפא. "דווקא בכותל חייבים להגיד את האמת". וולפא לא ציין כמה כסף יינתן ואיך יינתן, שכן חוקי הצבא אוסרים על החיילים לקבל כספים מגורמים חיצוניים.

"החיילים לימדו שיעור בדמוקרטיה בריאה ונהגו למופת במחאתם הלגיטימית", נמסר בהודעה רשמית שהוציא המטה. "החיילים שנהגו כך, פועלים להוציא את צה"ל ממחלוקות פוליטיות שקורעות את הצבא וגורמות לשסע בעם. צה"ל צריך לפעול לפי ערכי צה"ל להלחם באויב ולאחד את העם כולו".

"שמשון לא מפנים את חומש"

האירוע התרחש במהלך טקס השבעת אמונים של טירוני חטיבת "כפיר". מספר חיילים מגדוד "שמשון" הניפו שלטים וכרזות הקוראות נגד פינוי ההתנחלויות ביהודה ושומרון. "שמשון לא מפנים את חומש" נכתב על הכרזות - בקריאה ברורה נגד השתתפותו של הגדוד בפינוי ההתנחלות. הורים של מספר חיילים בגדוד הניפו אף הם, במקביל, שלטים בעלי סיסמאות דומות בקהל.

האירוע החמור אירע בעיצומו של האירוע, כאשר מפקד חטיבת כפיר עלה לנאום לטירונים הנרגשים. על פי ההערכה, לפחות 15 חיילים הניפו את השלטים למספר שניות - ואז קיפלו אותם בחזרה.

חלק מנוכחי הטקס, ואף מרבית החיילים האחרים כלל לא הבחינו בהנפת הכרזות. ואולם, בדיעבד התברר לבאי הטקס על הנפת הכרזות - וכך גם לקציני צה"ל שנכחו בו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע משמעתי חריג ומביש אשר יטופל. מח"ט כפיר אף ישקול את המשך שירותם בחטיבה". בדובר צה"ל ביקשו שלא להתייחס לכוונת פעילי הימין הקיצוני לשלם לחיילים.

הווידאופדיה: ההתנתקות