חמאס: "האסירים הדרוזים שוחררו תמורת קלטת שליט"

שני האסירים הדרוזים ששוחררו במפתיע בשבוע שעבר היו חלק מעסקת הקלטת של שליט - כך טוען היום אוסמה אל-מזייני, הממונה על תיק שליט בחמאס בראיון לסוכנות ידיעות פלסטינית. איש החמאס סירב למסור פרטים נוספים

האם האסירים הדרוזים שוחררו במסגרת עסקת הקלטת של גלעד שליט? אוסמה אל-מזייני, הממונה על תיק שליט בחמאס, אמר היום לסוכנות ידיעות פלסטינית כי שני האסירים הדרוזים ששוחררו בשבוע שעבר הם חלק מהעסקה בה שוחררו 20 אסירות ביטחוניות תמורת קלטת הווידאו בה נראה החייל החטוף.

"ישראל שיחררה שני אסירים סורים, זאת כחלק מעסקת הווידאו של גלעד שליט", אמר אל-מזייני, שסירב למסור פרטים נוספים על העסקה. איש החמאס הוסיף כי "כשתסתיים העסקה באופן סופי נפרסם את כל הפרטים".

בשבוע שעבר דיווח העיתון "אל-קודס אל ערבי" כי שחרורם המפתיע של שני האסירים הביטחוניים הדרוזים מהכלא הישראלי, לפני תום תקופת מאסרם, "קשור לגיבושה של עסקת שליט", אולם עד כה נמנע חמאס מלהגיב על השחרור באופן רשמי.

נשארו להם עוד 4 שנים לרצות

האסירים הביטחוניים, דרוזים מרמת הגולן, שוחררו בשבוע שעבר במפתיע מבית הכלא גלבוע. עאסם אלולי ובשר אלמקת נידונו ל-27 שנות מאסר בגין עבירות ביטחונית וריצו עד כה 23 שנים מתוכן.

שני האסירים השתייכו לחולייה שפעלה מטעם "תנועת ההתנגדות הסורית הסודית" ונתפסו, יחד עם כל חברי הכנופייה, בשנת 1985.

קלטת גלעד - סיקור מיוחד:

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחז בקלטת

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק