נוסע סודני ניסה לחטוף מטוס מצרי ולהנחיתו בירושלים

במצרים מדווחים הערב כי הנוסע, שקם מכסאו מספר דקות לאחר ההמראה מאיסטנבול לכיוון קהיר, איים בסכין שקיבל עם ארוחת הערב כי בכוונתו להנחית את המטוס בירושלים, ולא בקהיר. לאחר מספר דקות השתלט עליו איש ביטחון מצרי והטיסה נחתה בשלום בנמל התעופה בקהיר

מטוס חברת התעופה המצרית, ארכיון. דרמה אווירית (AP)

דרמה אווירית: במצרים מדווחים הערב על ניסיון חטיפת מטוס נוסעים מצרי מסוג "אייר באס", שהמריא לפני מספר שעות מנמל התעופה באיסטנבול שבטורקיה לכיוון קהיר. על פי הדיווח, עם יציאת המטוס מהשמיים הטריטוריאליים הטורקיים, איים נוסע סודני בסכין על הנוסעים ודרש להנחית את המטוס בירושלים.

על פי הדיווח, מספר דקות לאחר ההמראה, קם הנוסע הסודני מכיסאו, לקח את הסכין שהוגשה לנוסעים לצד ארוחת הערב ודרש להסיט את כיוון הטיסה מקהיר לירושלים. קצין ביטחון מצרי שהיה על המטוס הרגיע תחילה את הנוסע, ולאחר מכן השתלט עליו בכוח וניטרל אותו מנשקו. דיווח מיידי נמסר למגדל הפיקוח בנמל התעופה הבינלאומי בקהיר.

למרות הדרמה האווירית, מקורות ביטחון מצריים מדווחים הערב כי המטוס, ועליו 87 נוסעים, נחת בשלום בנמל התעופה בקהיר. הנוסע הסודני הועבר לרשויות הביטחון המצריות, שם יעבור חקירה לתוך השעות הקטנות של הלילה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק