מסתמן: ראש השב"כ יובל דיסקין יאריך את כהונתו

נתניהו ביקש, ראש השב"כ הסכים - עכשיו רק הממשלה צריכה לאשר ליובל דיסקין להישאר עוד שנה בתפקיד ראש השב"כ. "ניסיונו הרב של דיסקין בזירה הפלסטינית ובזירות נוספות חיוני בעת הזאת", נימק ראש הממשלה את החלטתו

ראש השב"כ נענה לבקשת רה"מ ויישאר תפקיד

ראש השב"כ מאריך את כהונתו: יובל דיסקין, שהיה אמור לסיים את תפקידו כראש השב"כ בחודש מאי 2010, נענה לבקשת ראש הממשלה להאריך את כהונתו - ויישאר בתפקיד שנה נוספת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נימק את פנייתו לדיסקין באתגרים הביטחוניים והמדיניים המורכבים בפניהם ניצבת מדינת ישראל ואמר כי הוא "מייחס חשיבות רבה להישארותו של דיסקין בתפקיד".

הממשלה צריכה לאשר

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי נתניהו הדגיש את הערכתו הרבה להישגי שירות הביטחון הכללי בשנים האחרונות, וציין כי "ניסיונו הרב של דיסקין בזירה הפלסטינית ובזירות נוספות חיוני בעת הזאת".

דיסקין שהחל את תפקידו במאי 2005 והיה אמור לסיים את תפקידו במאי 2010, החליט, כאמור, להיענות לפנייתו של ראש הממשלה - בכפוף לאישור הממשלה.

בחוק שירות הביטחון הכללי נקצבה כהונת ראש השירות לחמש שנים, כאשר לממשלה אפשרות להאריך בנסיבות מיוחדות את כהונת ראש השירות לתקופה שלא תעלה על שנה אחת. ההצעה להארכת הכהונה של יובל דיסקין תובא לאישור הממשלה.

"כך מגייס השב"כ סוכנים חדשים"

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק