טורקיה? חיל האוויר מתאמן באיטליה

הטורקים סירבו לערוך תרגיל אווירי עם ישראל - אבל היה מי שהסכים: בימים האחרונים ערכו מטוסי קרב של חיל האוויר תמרונים אוויריים עם חיל האוויר האיטלקי בסרדיניה. בין השאר תורגלו תדלוק אווירי וגיחות תקיפה. צפו בתמונות מהאימון המשותף

דלת אחת נסגרת - דלת שנייה נפתחת: בשבועיים האחרונים אמור היה חיל האוויר לקיים תרגיל נרחב משותף באנטליה עם חיל האוויר הטורקי, אך בעקבות החלטתה של טורקיה שלא לקיימו, מצא חיל האוויר שותפה אחרת - איטליה, עם חיל האוויר האיטלקי.

בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 מתועדים מטוסים של חיל האוויר, בהם מטוסי ה-F-16 וה-F-15 המתקדמים ביותר של חיל האוויר, שהיו אמורים להיות בטורקיה והופנו לאיטליה, כשהם מתאמנים בגיחות ארוכות טווח ובביצוע תדלוק אווירי. בסרדיניה נערך גם אימון של גיחות קרב וקרבות אוויר.

אסד לבש מדים - וצפה בתרגיל צבאי

בלי כל קשר לתרגיל האווירי הישראלי-איטלקי, היום שידרה הטלוויזיה הסורית תמונות מתרגיל צבאי שערך צבא סוריה, עליו פיקח הנשיא בשאר אסד, לבוש בבגדי צבא. "חמוש" במשקפי שמש קרביות, תועד אסד מאזין להרצאותיהם של מפקדי הצבא, וצופה בעניין בתרגיל.

מזה זמן רב לא נצפה אסד בבגדי צבא, כשהוא צופה בתרגיל צבאי. עם זאת, בלוח המשדרים של הטלוויזיה הסורית קיים מקום של כבוד לתכניות צבא רבות, המעלות על נס את פועלן של היחידות הצבאיות השונות, ב"הגנה על המולדת". נשיא סוריה מקפיד לשבח את הכוחות הסוריים בכל נאום שנושא, ומדגיש את חשיבותם ב"השבת הגולן הכבוש".

תזמונו של התרגיל רק מוסיף למתיחות הגואה בשבוע האחרון בין ישראל לטורקיה. לאחר שהודיעה כי לא תבצע תרגיל צבאי עם ישראל, חתמה בשבוע שעבר טורקיה הסכם צבאי אסטרטגי עם הסורים, ואף הודיעה כי בכוונתה לקיים תרגיל צבאי משותף עם סוריה עוד השנה.

משבר עם טורקיה - סיקור מיוחד:

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק