טורקיה עצרה פעילי אלקעידה שתכננו לפגוע במטרות ישראליות

על רקע המתיחות בין ישראל לטורקיה, מודיעים היום כוחות הביטחון הטורקים כי סיכלו ניסיון של אל-קעידה לפגוע במטרות ישראליות, אמריקניות ומטרות נאט"ו בטורקיה. על פי הדיווח, נעצרו 32 אנשי אל-קעידה בפשיטות שנערכו ברחבי המדינה. עדיין לא ברור אם יש קשר בין המעצרים לבין המשבר האחרון בין טורקיה וישראל

כוחות הביטחון הטורקיים עצרו 32 חשודים השייכים לכוחות החמושים של אל קעידה בחשד שתכננו לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות - כך מדווחת היום סוכנות הידיעות הטורקית 'אנטוליה'.

עדיין לא ברור מתי נערכו המעצרים, והאם יש קשר בינם לבין המשבר האחרון ביחסים בין טורקיה לבין ישראל, אולם לפי הדיווחים שהגיעו ממקור ביטחוני טורקי, החשודים נעצרו בפשיטה שנערכה בו זמנית בשמונה מוקדים שונים במדינה. כוחות הביטחון הטורקים חושדים כי חלק ניכר מהפעילים עברו אימונים במחנות של אל-קעידה באפגניסטן.

במהלך הפשיטות נמצאו מסמכים שקשרו את החשודים לפעילות שאינה חוקית. הצוותים ללוחמה בטרור חשפו את החשודים במבצע מיוחד שנערך נגד אנשי אל-קעידה באיסטנבול. על פי המידע שבידם, הפעילים תכננו לפגוע במטרות אמריקניות וישראליות וכן במתקנים של נאט"ו בטורקיה.

המבצע הזה מצטרף למעצר שישה חשודים שנעצרו לפני כחודש באיסטנבול בחשד למעורבות בפיגועי התאבדות של ארגון אל-קעידה באיסטנבול בשנת 2003, בהם נהרגו 60 בני אדם במספר פיצוצים שאירעו בשני בתי כנסת בעיר, בבנק מקומי ובקונסוליה הבריטית באיסטנבול.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תזכורת: נלכדו מבצעי פיגועי התופת בטורקיה