חיזבאללה מציג: הגרסה המצולמת שלו לסרטון הפיצוץ של צה"ל

אחרי שצה"ל הפיץ סרטון שצולם ממזל"ט ובו נראה פיצוץ של מחסן נשק, לטענת ישראל, בו נהרג בכיר חיזבאללה - הארגון הלבנוני מציג את גרסתו. בסרטון נראית משאית שמפנה, לטענת חיזבאללה, דלת מפח ולא אמצעי לחימה

שלושה ימים אחרי הפיצוץ המסתורי בדרום לבנון, ויומיים אחרי פרסום צילומי המזל"ט הצה"לי בהם נראים פעילי חיזבאללה "מנקים" את השטח מכל זכר לאמצעי לחימה, מגיעה היום הגרסה המצולמת של חיזבאללה לאירועים.

רשת הטלוויזיה של הארגון, "אל-מנאר", פרסמה סרטון שמפריך, לטענת חיזבאללה, את האישום הישראלי לפיו פעילי הארגון הוציאו טילים מהמקום שהתפוצץ.

בסרטון מוצג הווידאו שפרסם צה"ל לצד הווידאו של חיזבאללה, שצולם, לטענתם, גם כן במקום בו אירע הפיצוץ ובאותו הזמן בו צולם סרטון צה"ל. התמונות מראות את פעילי הארגון מעבירים דלת פח שנרסה בפיצוץ ומעמיסים אותה על משאית.

"ניתן לראות את חיילי יוניפי"ל ואת חיילי צבא לבנון", אומר שדר אל-מנאר. "ניתן לראות את אותה משאית ואת אותו 'טיל' כביכול (שצה"ל הציג). מדובר בסך הכל בדלת החנות שבה התרחש הפיצוץ".

צה"ל מציג: מחסן הרקטות של חיזבאללה

צה"ל טוען כי בתמונות ממזל"ט צה"לי שהוזנק למקום מיד אחרי הפיצוץ ישנה הוכחה לכך שחיזבאללה הפר את החלטת האו"ם לפיה לארגון אסור להחזיק בנשק מדרום לליטני. לדברי הצבא, הסרטון מוכיח כי חיזבאללה הסתיר מחסן אמל"ח ובו עשרות רקטות במקום.

דקות אחרי הפיצוץ נראות שתי משאיות נצמדות למבנה שחלקו נהרס. אנשי הארגון תועדו מעמיסים את הרקטות, בקוטר 122 מילימטר, שלא התפוצצו.

אנשי החיזבאללה סגרו את האזור והשתלטו על צירי הגישה, תוך שהם מרחיקים ומונעים את כניסתם של גורמים זרים לכפר. בתמונות מהמזל"ט מתועדת גם רקטה גדולה, שצה"ל סבר כי מדובר ברקטה מסוג "פג'ר", מועמסת על אחת המשאיות.

לאחר מכן מכוסות המשאיות בכיסוי הסוואה מיוחד והן יוצאות בנסיעה מהירה לכפר דיר קאנון א-נהאר, הממוקם ארבעה קילומטרים מנקודת הפיצוץ.

המזל"ט ממשיך לעקוב אחר פעילות המשאיות עם הרקטות, וחושף את ניסיונות המילוט שלהן. בהמשך, מתועדות המשאיות נכנסות לתוך מחסן האמל"ח החדש. רק לאחר שלוש שעות מרגע הפיצוץ, לאחר שהשטח "נוקה" על ידי פעילי החיזבאללה, אפשרו אנשי חיזבאללה ליוניפי"ל וצבא לבנון להיכנס לשטח.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק