קמפיין חדש פונה לאירנים: סייעו במציאת רון ארד

מחר יצויינו 23 שנים מאז נפל רון ארד בשבי. הנסיונות היצירתיים לגייס מידע חדש עליו מתרחבים כעת אל ערוצי הלווין של הגולים האיראנים, שמשדרים בפרסית לאירן

בסרטון חדש בשפה הפרסית שהפיקה עמותת "לחופש נולד" צפויים לצפות בעוד ימים אחדים מיליוני תושבים באירן, בסוריה ובלבנון. בשיתוף מערכת הביטחון, הוחלט לצאת במבצע חדש בו ישודר הסרטון באמצעות הטלוויזיה בלווין והאינטרנט, במטרה לנסות ולשכנע מישהו אי שם, להעביר מידע על שעלה בגורלו של רון ארד.

הפרס למוסר אותה ידיעה: 10 מיליון דולר. ראש הממשלה החליט בימים האחרונים להמשיך ולתקצב את פעילות העמותה והפרס, לא לזנוח את המאמצים לנסות ולפתור את התעמולה.

"אנחנו רוצים להגיע במקרה כזה לאזרח האירני, הסורי והלבנוני", אומר היום אל"מ (מיל') אייל בן ראובן, ראש עמותת "לחופש נולד". "הרעיון שלנו אומר שיש מישהו בעולם שיודע משהו ומוכן למכור את המידע הזה תמורת כסף", הוא מוסיף.

לדברי בן ראובן, בסרטון צפויים לצפות מאות אלפי בני אדם. "יש לנו אינדיקציות לכך שהרבה מאוד אנשים יראו את הסרטון הזה, וכמובן שכל מידע כזה נבדק לעומק", הוא אומר. שלושה מיליון בני אדם ברחבי המזרח התיכון קיבלו רק השנה שיחת טלפון שקראה להם למסור מידע - והמבצע נמשך.

מחר ימלאו 23 שנים לנפילתו של ארד בשבי. משפחתו לא יוצאת עוד לתקשורת, אחרי שנים
של כעס ותסכול - במיוחד לאחר שחרורו של האסיר הלבנוני סמיר קונטאר בעסקת רגב-גולדווסר.

דיווח: לבנונית סיפקה מידע על רון ארד - ונעצרה

לפני כשבוע דווח בכלי תקשורת לבנוניים כי הצבא המקומי עצר לאחרונה אזרחית לבנונית, בחשד שניסתה ליצור קשר עם גורמי מודיעין בישראל ולספק להם מידע בדבר גורלו של הנווט הנעדר. "היא באה במגע עם המודיעין הישראלי באמצעות הטלפון הנייד וניסה להעביר מידע", דיווח תחילה העיתון "אל-חייאת" הלונדוני, ולאחריו כלי תקשורת רבים בלבנון.

על פי הדיווחים, האזרחית ראידה אל-עקילי, קיבלה שיחת טלפון בלתי מזוהה, ובה נמסרה לה הודעה מוקלטת על פרס כספי בסף עשרה מיליון דולרים בעבור מידע על גורלו של הנווט הנעדר. אל-עקילי נעצרה לאחר שעל פי החשד, ניסתה ליצור קשר עם ישראל לא פחות מחמש פעמים, בניסיון להעביר לה מידע על ארד.

גורמים בלבנון דיווחו כי גורמי המודיעין של הצבא הלבנוני ככל הנראה עלו על התדר של הטלפון הסלולרי של אל-עקילי, האזינו לשיחותיה, איתרו את מיקומה ועצרו אותה. בשלב זה לא ידוע האם חקירותיה נמשכות או שהיא שוחררה ממעצר.

הווידיאופדיה: רון ארד