הצצה לכלי הנשק העתידיים של ישראל

אלה מכם שאוהבים במיוחד אמצעי לחימה מתוחכמים יכולים עכשיו למצוא אותם בתערוכה מיוחדת בת"א. רובה שיורה סולמות, אריג ממוגן לחייל, תחבושת אישית מיוחדת, כוונת לראיית לילה שפועלת על חום ועוד שלל אמצעים יוצאי דופן מוצגים לציבור הרחב במטה למצב את ישראל כ"מעצמת ביטחון"

אריגים ממוגנים לחייל, רובה אוויר שיורה סולמות בתוך שניות, כוונת לראיית לילה ומערכת ניטור שיכולה לאתר דמויות חשודות על פי דפוסי התנהגות לא רגילים - אלו הם רק חלק מהאמצעים אותם ניתן לראות בתערוכה הבטחונית החדשה - ישראל דיפנס 2009.  

בנושאים לא מעטים ישראל משתרכת הרבה מאחור, יחסית למדינות אחרות בעולם. באירוויזיון אנחנו נכשלים כמעט מדי שנה, גם במבחני המיצ"ב של תלמידי ישראל אנחנו מפשלים מדי שנה, ועל המונדיאל באמת שאין על מה לדבר. אבל בתחום אחד ישראל שולטת כבר שנים ארוכות - ביטחון. ולכן, רק הגיוני כי תערוכת אמצעי ביטחון תהיה פופולרית בישראל ואפילו בקרב אורחים מחו"ל.

טכנולוגיות חדשניות בשדה הקרב

תערוכת "ישראל דיפנס 2009" שארגנה חברת 'טאר' בגני התערוכה נערכת השנה כדי להעניק במה בינלאומית לישראל בשוק הביטחון הבינלאומי.

בתערוכה משתתפים מעל ל-60 מציגים ישראלים ומחו"ל שמאפשרים למבקרים להתרשם ממגוון רחב של אמצעי ביטחון: מתחבושת אישית מיוחדת ועד לכוונת ראיית לילה חדשנית מבוססת חום - כל הטכנולוגיות והפתרונות החדשים שנועדו להתגבר על האתגרים הביטחוניים החדשים העומדים מול כוחות הביטחון בעולם.

 קידום תעשיית הביטחון הישראלית

"התערוכה שמה לה למטרה לקדם את תעשיית הביטחון של ישראל", הסביר אסי ארבל, מנהל התערוכה. "הקידום ייעשה תוך כדי שימוש בשמה הטוב של ישראל כיצרנית ומפתחת מובילה בענף הביטחוני, וליצור שיתופי פעולה פוריים עם גורמים רבים".

בין המוצרים המיוחדים אשר הוצגו בתערוכה ניתן למצוא כאמור אריגים ממוגנים לחייל, רובה אוויר וגם את אחת מגולות הכותרת בתערוכה - מערכת ניטור של חברת "נס" שיכולה לעקוב אחרי דמויות ספציפיות או אקראיות בשטח מסוים, ולאתר דמויות חשודות על פי דפוסי התנהגות לא רגילים.

בתערוכה צפויים לבקר מאות מבקרים וסקרנים, כאשר המשותף לכולם הוא חיבה לאמצעי ביטחון. למרות זאת, מארגני התערוכה מבקשים להדגיש, כי האמצעים המוצגים במקום לא מיועדים רק לצבא מסודר - מדובר בפריטים שיכולים להגן או להציל כל אחד ואחת מאיתנו במקרים קיצוניים במיוחד.