בכיר חיזבאללה נהרג בפיצוץ בביתו

פיצוץ מסתורי אירע אמש בביתו של בכיר בזרוע הצבאית של חיזבאללה בדרום לבנון, עבד אל נאסר עיסא. בפיצוץ שארע באזור הנאסר לפעילות הארגון, נהרגו 5 בני אדם, בהם הבכיר ובנו. אחת האפשרויות: המקום שימש כמחסן תחמושת של חיזבאללה ומדובר ב"תאונת עבודה". חיזבאללה מכחיש כי היו הרוגים. צה"ל: לישראל אין שום קשר לפיצוץ

פיצוץ מסתורי אירע בביתו של בכיר חיזבאללה סמוך לצור: 5 בני אדם נהרגו וכמה נוספים נפצעו. בין ההרוגים: איש החיזבאללה ובנו. בלבנון מאשימים ישראל - בצה"ל מכחישים. צפו בתמונות הראשונות שמגיעות  מאזור הפיצוץ.

על פי הדיווחים מלבנון, הפיצוץ אירע בביתו של בכיר בזרוע הצבאית של חיזבאללה, עבד אל נאסר עיסא, ביישוב טיר פלסי בדרום לבנון. כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי בפיצוץ נהרגו 5 בני אדם, בהם איש החיזבאללה ובנו.

מקורות המקורבים לחיזבאללה סיפרו בכלי התקשורת כי האיש שימש כבכיר בזרוע הצבאית של הארגון בדרום לבנון, אולם בשלב זה אין כל אימות לדיווח. צבא לבנון כיתר את אזור הפיצוץ, ופתח בחקירת האירוע, מאחר ובמקום נאסרת פעילות של ארגון חיזבאללה.

אפשרות: הסיבה לפיצוץ "תאונת עבודה"

חלק מכלי התקשורת מדווחים כי ביתו של הבכיר - בית בן 3 קומות ביישוב טיר פלסי, 20 ק"מ מזרחית לצור - שימש גם כמחסן תחמושת של חיזבאללה. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה מפי מקור ביטחוני כי הפיצוץ אירע בשעה שעיסא טיפל בנפל של טיל שנותר בלבנון עוד ממלחמת לבנון השנייה ב-2006.

אם דיווח זה נכון, הרי שהסיבה לפיצוץ היא מה שמכונה "תאונת עבודה" - כלומר פיצוץ שאירע בשעה שהתעסקו עם התחמושת או עם חומרי נפץ.

חיזבאללה מכחיש בשלב זה כי פעילים מהארגון נהרגו בתקרית. דובר הארגון איברהים אל-מוסאווי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי באירוע נפצע אדם אחד בלבד. הדובר הוסיף כי הארגון חוקר את נסיבות הפיצוץ.

על פי מקורות בישראל, במחסן התחמושת שהתפוצץ בדרום לבנון היו עשרות רקטות. גורם ביטחוני בצה"ל אמר כי "לישראל אין שום קשר לתקרית". בצה"ל מדגישים כי זו הוכחה נוספת לכך שחיזבאלה מסתיר נשק בניגוד להחלטה 1701 של האו"ם בלבנון, וקוראים ליוניפי"ל לחקור כיצד הגיעו הרקטות לדרום לבנון בניגוד להחלטות האו"ם.

לפני 3 חודשים: מחסן תחמושת התפוצץ בדרום לבנון

כזכור, לפני כשלושה חודשים התפוצץ מחסן תחמושת של חיזבאללה בעיירה חרבת סלם, כ-15 קילומטר מהגבול עם ישראל. באירוע לא נפגע איש, אך קולות הפיצוץ נשמעו היטב בסביבה וגרמו בהלה גדולה בקרב תושבי האיזור.

הפיצוץ נראה היטב גם בתצפיות צה"ל לאורך הגבול, ובעקבותיו הגישה ישראל תלונה רשמית ליוניפי"ל על הפרת החלטה 1701 של האו"ם.