האוצר דורש מהמוסד לקצץ 100 מיליון שקלים

פרסום ראשון: משרד האוצר יוצא בחריפות נגד המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים. "הגיע הזמן שבמוסד יבינו שעכשיו 2009", מסבירים באוצר את הדרישה מארגון הביון הישראלי להתחיל להתייעל. דרישות האוצר: קיצוץ של 100 מיליון שקלים מתקציב המוסד, ביטול "תוספת הלוחמים" שנטלו לעצמם אנשי המטה ושינוי פנסיית גימלאי המוסד

חיכוכים בצמרת הביטחונית של המדינה: משרד האוצר יוצא בדרישה חריגה לקצץ לא פחות מ-100 מיליון שקלים מתקציב המוסד. "ראוי שילמדו מהשב"כ כיצד ניהלו שם את המהפכה הארגונית שלהם", אומרים גורמים במשרד.

כבר תקופה ארוכה שבמשרד האוצר סבורים כי ההתנהלות התקציבית של המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים אינה ראויה, ובכירים באוצר רוצים מאוד לראות את הקיצוץ הזה מבוצע.

האוצר פירט לראשי המוסד מה בדיוק צריך להיכלל בקיצוץ: ביטול "תוספת הלוחמים" שנטלו לעצמם אנשי המטה על מנת להשוות את משכורתם לזו של לוחמי הארגון (כ-20 אלף שקלים בחודש), וכן שינוי העדכון השנתי של פנסיית גימלאי המוסד.

בנוסף, דורשים פקידי האוצר מהמוסד לעבור התייעלות ארגונית מקיפה - במנהלה ובגופים המבצעיים של הארגון.

למעשה דורשים באוצר מהמוסד להתחיל לבחון את הפעילות שלהם במונחים של עלות מול תועלת. גורם בכיר באוצר מסביר מה עומד מאחורי הדרישה, ואומר כי במוסד "לא הפנימו שעכשיו כבר שנת 2009 - ושהם מתנהלים כמו בימי הפלמ"ח".