כך נראה ציוד הסנפלינג שיסייע לימ"מניקים

יותר מ-50 חברות ותעשיות בטחוניות יציגו בשבוע הבא בת"א את הפיתוחים האחרונים בתחום מוצרי הנשק והאבטחה. אחד הפיתוחים הוא מנגנון סנפלינג מתקדם שיעשה ללוחמים בטרור את החיים לקצת יותר קלים. צפו ב"מת לחיות" גירסת המציאות

מכירים את הסצנה ההוליוודית שבה גולשים כוחות ימ"מ בעזרת חבלים לבית המבוצר, "מטהרים" את המקום מהטרוריסטים ומחלצים את בני הערובה? פטנט ישראלי חדש של התעשיות הביטחוניות, יסייע לברוס וויליס בעבודה הקשה.

בתערוכת כלי הנשק "ישראל דיפנס" (ISDEF) שתיערך בשבוע הבא, מציגה החברה הישראלית "תאר אידיאל קונספט" את "עומר 1": ציוד גלישה מתקדם שמיועד לשימוש צוותי ימ"מ וכוחות מיוחדים בישראל ובעולם. המנגנון מסייע ללוחמים לגלוש באמצעות שחרור חבל, כל זאת בשימוש ביד אחת בלבד. ביד השנייה - ניחשתם נכון - יחזיק הלוחם את נשקו האישי.

למעשה, מדובר בציוד סנפלינג מתקדם במיוחד: הלוחמים יצליחו לרדת מגבהים בשימוש ביד ימין או שמאל כאשר מערכת אבטחה מיוחדת תמנע נפילה או שחרור מהיר מדי. כל זאת - ללא כבלי אבטחה נוספים ומסרבלים.

בתערוכה שתתקיים בגני התערוכה, יקבלו המבקרים הצצה אישית למנגנון, זאת כאשר מחוץ לאולם יוקם קיר ענק בגובה של 8 מטרים. לוחמי טרור לשעבר ידגימו איך "עומר 1" יסייע למדינות השונות להתנקש בבן לאדנים מרחבי העולם.

פיתוחים נוספים: יש עשן בלי אש

מערכת הסוואה חדשנית שפותחה לאחרונה מאפשרת להסתיר אפילו מיכלית נפט גדולה בתוך שניות. השיטה: סדרה של רימוני עשן מאסיביים שמתפוצצים במהירות יוצרים מסך עשן כבד שיכולים להעלים לחלוטין מתקנים מסווגים, כלים צבאיים, או כל מה שדורש הסוואה.

מערכות ההסוואה על ידי העשן יכולות להטעות ולסנוור את האויב. כך למשל ניתן להסתיר כוחות צבא, מתקנים מסווגים, מיכלית נפט או אפילו נושאת מטוסים, כדי למנוע התרסקויות מטוס בשטחה - או לחילופין נחיתת מסוקי אויב והנחתת כוחות.

רימוני העשן מותקנים על קצוות המתקן והם יכולים בלחיצת כפתור להתפוצץ ולהסתיר מבנה גדול לחלוטין תוך עשר שניות. מסך העשן הכבד מחזיק מעמד לאורך 20 דקות לפחות.

הצעצוע החדש של צה"ל: נחש בשירות המודיעין

זו הספינה שתגן עלינו מפני טילים אירניים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק