שולה המוקשים: גירסת הרובוט הצבאי

יותר מ-50 חברות ותעשיות בטחוניות יציגו בשבוע הבא בת"א את הפיתוחים האחרונים בתחום מוצרי הנשק והאבטחה. אחד מהם הוא הרובוט המתוחכם נגד מוקשים. אלו מכם שמעוניינים להתרשם בעצמם מהרובוט, יתאכזבו לגלות שהתערוכה פתוחה רק לאנשי מקצוע ושירותי הביטחון, אבל בדיוק לשם כך הכנו עבורכם הצצה מיוחדת לעולם הסודי

הסדרה הפופולרית "רובוטריקים" שימשה כנראה השראה למפתחים של חלק גדול מהמוצרים שיוצגו בתערוכה הבטחונית "ישראל דיפנס" בשבוע הבא: אחרת קשה להסביר את הרעיון מאחורי הרובוטים המתוחכמים המוצגים שם.

אחד מהם הוא פיתוח של חברת "בוזנה" מסלובקיה, שיצרה לבקשת האו"ם רובוט שמתמחה בפינוי שדות מוקשים. הרובוט הנשלט מרחוק, מאפשר כניסה בטוחה לשטחים ממוקשים ללא סיכון חיי אדם, מאתר את המוקשים ומנקה את השטח בצורה סטרילית.

ניסיון קרבי מאפגניסטן

עלות הרובוט מוערכת בכ-2 מיליון וחצי שקלים והחברה מתחייבת שהוא מותאם לטיפול גם במוקשים נגד אדם וגם במוקשים נגד טנקים. האורח המכני מגיע לתערוכה עם ניסיון בינלאומי לאחר שפעל בשדות מוקשים באפגניסטן, בקרואטיה, בסרייבו ובאפריקה.

התערוכה מתקיימת זו השנה השלישית בגני התערוכה בתל אביב, ויותר מ-50 חברות שונות בתחום הנשק והאבטחה צפויות להציג בה. גם נציגי השגרירויות הזרות הפועלות בישראל יקפצו להתרשם. אלו מכם שמעוניינים להתרשם בעצמם מהרובוט, יתאכזבו לגלות שהתערוכה פתוחה רק לאנשי מקצוע ושירותי הביטחון, אבל בדיוק לשם כך הכנו עבורכם הצצה לעולם הסודי.

הצעצוע החדש של צה"ל: נחש בשירות המודיעין

זו הספינה שתגן עלינו מפני טילים אירניים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק