תקרית באוויר: מטוסי קרב הוזנקו למטוס שחדר למרחב האווירי של הכור בדימונה

דרמה בשמי הכור: מטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו לעבר מטוס קל שחדר למרחב האווירי המאובטח מעל הכור הגרעיני בדימונה. טייסי המטוס הקל ככל הנראה טעו בניווט, וחיל האוויר ליווה אותם עד לנחיתה במנחת בערד

הכור בדימונה. דרמה שהסתיימה בטוב (רויטרס)

תקרית אווירית חמורה: מטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו בשעות הצהריים לעבר מטוס אולטרה-לייט שחג בשמי הכור הגרעיני בדימונה - וליוו אותו עד לנחיתה במנחת בערד. שני טייסיו נלקחו לחקירה. בדובר צה"ל אומרים כי המשך הטיפול בתקרית הועבר לרשות התעופה האזרחית המטפלת באירועים מסוג זה.

התקרית אירעה סמוך לשעה 12:00. מטוס קל מדגם אולטרה-לייט, שחג באוויר באזור במסגרת חגיגות פסטיבל ערד, חרג מתחומי המרחב האווירי שהוגדר לו, ונכנס למרחב האווירי המאובטח של אזור הקריה הגרעינית. בתגובה הוזנקו אליו מיידית שני מטוסי קרב של חיל האוויר, עמדו על כוונותיו של המטוס, ולאחר בירור קצר ליוו אותו לנחיתה במנחת בערד.

המטוס נחת בשלום, ומטוסי הקרב שבו בשלום לבסיסם באזור. שני הטייסים, שהמריאו עם המטוס משדה התעופה בראשון לציון, נלקחו לחקירה.

למטוסי האולטרה-לייט, מטוסים קלים שניתנים להטסה על ידי כל אדם בעל רישיון טיסה, קיימות הנחיות ברורות בכל הנוגע למרחבים האוויריים במדינה, אליהם הכניסה אסורה בתכלית האיסור. הקריה הגרעינית היא אחד מהם, והנחיות ברורות האוסרות על כניסה למרחב האווירי של הקריה בדימונה ניתנות לכל הטייסים האזרחיים.