יוזם העצומה נגד עסקת שליט: לא לתת לטרור לנצח

עו"ד נבון קצב, מיוזמי העצומה הקוראת לא לשלם כל מחיר עבור עסקת שליט, הגיע לאולפן חדשות 2 להביע את עמדתו. "דוח אלמגור מוכיח שמחבלים ששוחררו חזרו למעגל הטרור", הוא מציין בראיון ומדגיש כי אסור להיכנע לתכתיבי הטרור. עד כה חתמו 400 איש על העצומה נגד העסקה

"כן לשחרור גלעד - לא בכל מחיר": לצד מאות המתגייסים לשחרור שליט, יש מי שמגייס תמיכה קצת אחרת. עו"ד נבון קצב, אחד מיוזמי עצומה הקוראת להתייחס שונה למו"מ לשחרור החייל החטוף - ולא להיכנע לתכתיבי החמאס, התראיין הערב לערד ניר בתכניתנו "שש".

בעצומה, שכותרתה "כן לשחרור גלעד - לא בכל מחיר", נכתב בין השאר כי כניעה לתכתיבי החמאס תוביל לחיזוק הארגון בקרב בני עמו ולניצחונו בבחירות הבאות. "שחרור מאות מרצחים ופעילי טרור יהווה זריקת עידוד לפעילויות טרור עתידיות כנגד מדינת ישראל", כותב עו"ד קצב שטוען כי קביעת תג מחיר כה מופרז בגין חייל בודד, תוביל לחטיפות חיילים נוספות.

"לא מאחל לאף אחד להיות במקומם"

עו"ד קצב טוען כי החמאס מנסה להפעיל סחטנות רגשית על מקבלי ההחלטות במדינת ישראל - שיקבלו את כל התכתיבים שלהם וישחררו מחבלים עם דם על הידיים. "דוח אלמגור מוכיח שמחבלים ששוחררו חזרו למעגל הטרור", הוא מציין. "אנחנו צריכים לעשות לזה סוף ולתת למקבלי ההחלטות להפעיל את ההיגיון ואת השכל הישר ולהחליט מה שטוב לישראל - האם להיכנע לטרור או לא".

נדמה כי יוזמת העצומה משקפת אטימות לכאב משפחת שליט, אך עו"ד קצב מבקש להבהיר כי ליבו עם משפחת שליט. "אני לא מאחל לאף אחד להיות במקומם", הוא מסביר כי כמו כל אחד במדינה גם הוא רוצה שיגלעד יחזור הביתה בריא וחי, "אבל אסור לתת לטרור לנצח", לדבריו. עד היום חתמו 400 איש על העצומה.

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

אחרי העסקה: עצומה נגד השחרור

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

דעה: רוני דניאל חושב שאסור להקריב את הביטחון למען גלעד

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשבי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק