הרשות קוראת לפלסטינים "להתעמת עם ישראל"

העימותים בין צעירים פלסטינים המתפרעים ברחובות לבין כוחות הביטחון נמשכו גם היום, וממשלת הרשות הפלסטינית ברמאללה מוציאה הודעת גינוי חריפה, הקוראת לעולם "להכריח את ישראל להפסיק את הנסיונות להשתלט על ירושלים ולייהד אותה". האם אנו לקראת פיצוץ עם הרשות הפלסטינית?

הרשות הפלסטינית קוראת לאזרחיה "להתעמת עם ישראל" ועם תכניותיה "לייהוד ירושלים ולמנוע מהפלסטינים להקים מדינה" - כך בהודעה רשמית של ממשלת סאלם פיאד היום ברמאללה, זאת בעקבות התגברות האירועים האלימים במזרח ירושלים.

הקבינט הפלסטיני גינה את מה שהוא מכנה "התכנית של מתנחלים קיצוניים לבצע טקסים דתיים ברחבת מסגד אל-אקצה", וקרא לעולם כולו "להכריח את ישראל להפסיק את הנסיונות להשתלט על ירושלים ולייהד אותה".

חייל נפצע בינוני, שוטר נפצע קל

מוקדם יותר היום חייל צה"ל נפצע בינוני בפיגוע דקירה במחסום שועפט מצפון לירושלים. החייל עלה לאוטובוס פלסטיני כדי לבצע בדיקה שגרתית, ואז נדקר בצווארו בידי אחד הנוסעים. החייל הועבר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם כשהסכין עדיין נעוצה בצווארו. הדוקר, תושב הכפר ענתא נתפס ונעצר.

כמה שעות לאחר מכן נפצע קל שוטר מג"ב בידו מאבנים שזרקו צעירים פלסטינים, שהמשיכו להתפרע גם היום בשכונות מזרח העיר. לפחות שבעה פלסטינים נעצרו בידי כוחות הביטחון.

מי הבעיר את הר הבית?

אתמול בבוקר הבעירה התנועה האיסלאמית את השטח במזרח ירושלים כשקראה למוסלמים להגיע לעיר העתיקה ו"להגן על הר הבית מפני יהודים". והם עשו כך. כמה מאות מוסלמים התעמתו עם כוחות המשטרה ויידו לעברם בקבוקים ואבנים.

השוטרים הצליחו לפזר את המפגינים לעבר השכונות הסמוכות. כתוצאה מההתפרעויות האלימות נפצעו שני שוטרים קל. אחד מהם פונה לבית החולים לקבל טיפול רפואי.

מתחת להר הבית - אבנים מוכנות לקרב

היום הציגה המשטרה תמונות מתוך מסגד אל-אקצה שמוכיחות, לטענתה, כי אנשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית תכננו את העימותים אתמול.

הצילומים הללו של מצבורי האבנים במריצות בתוך המסגד, וצילומים נוספים של מצבורי אבנים ברחבי העיר, היוו את אחת הסיבות של פיקוד המשטרה אתמול לסגור את הר הבית למבקרים יהודים ולתיירים ולהגביל את כניסת המתפללים המוסלמים. הצילומים מצטרפים לקריאות שהושמעו על ידי התנועה האיסלמית להמונים להגיע למקום, ולמידע מודיעיני אחר לפי היתה הכוונה לעורר מהומות.

"הפעילות שלנו בשבוע האחרון הושפעה ממודיעין שאספנו, מהתקשורת ומדברים שאמרו בתנועה האיסלאמית", אמר היום מפקד משטרת ירושלים אהרון פרנקו.