ברכת הכוהנים ברחבת הכותל עברה בשלום

עשרות אלפי מתפללים יהודים ערכו ברחבת הכותל את ברכת הכהנים. כ-2,000 שוטרים נפרסו שם כדי למנוע התפרעויות ויידוי אבנים של מוסלמים מהר הבית כמו שהיו אתמול

הבוקר המתוח בירושלים הסתיים בשלום: כ-2,000 שוטרים נפרסו סביב הר הבית וברחבת הכותל, כדי לאבטח את עשרות האלפים שהשתתפו בברכת הכוהנים המסורתית לרגל חג הסוכות. התפילה הסתיימה ללא אירועים חריגים.

החשש היה כי מוסלמים יגיעו למקום הקדוש, וינסו ליידות אבנים מהר הבית לעבר רחבת הכותל. המשטרה הודיעה כי תיירים ומתפללים יהודים לא יורשו להיכנס למתחם הר הבית מחשש להתפתחויות אלימות. עוד הוחלט להגביל גם את כניסת המתפללים המוסלמים. למתחם הר הבית מורשים להיכנס רק מתפללים בני 50 ומעלה בעלי תעודות זהות כחולות.

שוטרים רבים נפרסו ברחבי העיר העתיקה כדי לאבטח את בואם ופיזורם של מתפללים. במשטרה נערכו לאפשרות כי צעירים הפלסטינים ינסו להתעמת עם שוטרים גם בסמטאות העיר, מכיוון ששם קל להם יותר להימלט.

תקרית ראשונה נרשמה הבוקר באזור מוזיאון רוקפלר. על הכביש, מול חומות העיר העתיקה התפללו כ-150 צעירים מוסלמים. בתום התפילה דרשו מהם השוטרים להתפזר, אך הם סירבו. המשטרה פיזרה אותם מהמקום בלי אירועים חריגים.

מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן הגיע הבוקר לביקור במתחם הר הבית וקיים הערכת מצב במקום. כהן קרא לציבור לגלות סובלנות ואיפוק כדי לאפשר חופש פולחן לבני כל הדתות. בהערכת מצב שקיימו המפכ"ל והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' במקום אמר השר: "אנחנו מזהים גורמים המנסים להסית ולהלהיט את הרוחות. אנו עושים את הכל על מנת לשמור על השקט, אך עם זאת, אתן גיבוי מלא למשטרה על מנת להשליט סדר".

מנסים למנוע התלקחות

גם ירדן מוטרדת מההתפרעויות בהר הבית. משרד החוץ הירדני זימן אמש לשיחה את שגריר ישראל בירדן יעקב רוזן בניסיון למנוע התלקחות. באיגרת שנמסרה לשגריר מתבקשת ישראל לנהוג באיפוק ולמנוע את איבוד השליטה באזור הרגיש.

אתמול בבוקר הבעירה התנועה האיסלאמית את השטח כשקראה למוסלמים להגיע לעיר העתיקה ו"להגן על הר הבית מפני יהודים". והם עשו כך. כמה מאות מוסלמים התעמתו עם כוחות המשטרה ויידו לעברם בקבוקים ואבנים.

השוטרים הצליחו לפזר את המפגינים לעבר השכונות הסמוכות. כתוצאה מההתפרעויות האלימות נפצעו שני שוטרים קל. אחד מהם פונה לבית החולים לקבל טיפול רפואי.

ההתפרעויות הגיעו לאחר שהמשטרה החליטה לסגור את המתחם כולו בעקבות שמועה שנפוצה בקרב פעילי התנועה האיסלאמית כי בכוונת יהודים לעלות ולהתפלל במקום.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק