נערכים לעוד יום סוער בהר הבית

עשרות אלפי יהודים יגיעו לברכת הכהנים שתיערך בכותל המערבי. במשטרה חוששים שמתפללים מוסלמים יידו לעברם אבנים מהר הבית, ולכן לא לוקחים סיכונים - גיל המתפללים הוגבל והכוננות הועלתה

האם גם הבוקר יהיה חם בכותל המערבי? על השאלה הזו לא יענו הפעם החזאים, אלא המתפללים שיגיעו לשם, אחרי יום מהומות מצד מוסלמים בהר הבית. המשטרה לא לוקחת סיכונים, והשוטרים יהיו בכוננות גבוהה במיוחד בזמן ברכת הכהנים.

לברכה המסורתית של חג הסוכות בכותל צפויים להגיע עשרות אלפי מתפללים. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לאבטח את התפילה מחשש שמוסלמים ינסו להתפרע וליידות אבנים מרחבת הר הבית לעבר רחבת הכותל.

כדי לנסות למנוע אירועים כאלה, הודיעה המשטרה כי היא מגבילה את כניסת המתפללים המוסלמים להר הבית לבני 50 ומעלה.

גם ירדן מוטרדת מההתפרעויות בהר הבית. משרד החוץ הירדני זימן אמש לשיחה את שגריר ישראל בירדן יעקב רוזן בניסיון למנוע התלקחות. באיגרת שנמסרה לשגריר מתבקשת ישראל לנהוג באיפוק ולמנוע את איבוד השליטה באזור הרגיש.

שמועה ומהומה

אתמול בבוקר הבעירה התנועה האיסלאמית את השטח כשקראה למוסלמים להגיע לעיר העתיקה ו"להגן על הר הבית מפני יהודים". והם עשו כך. כמה מאות מוסלמים התעמתו עם כוחות המשטרה ויידו לעברם בקבוקים ואבנים.

השוטרים הצליחו לפזר את המפגינים לעבר השכונות הסמוכות. כתוצאה מההתפרעויות האלימות נפצעו שני שוטרים קל. אחד מהם פונה לבית החולים לקבל טיפול רפואי.

ההתפרעויות הגיעו לאחר שהמשטרה החליטה לסגור את המתחם כולו בעקבות שמועה שנפוצה בקרב פעילי התנועה האיסלאמית כי בכוונת יהודים לעלות ולהתפלל במקום.