כך מבריחים עשרות פלסטינים לארץ

זה קורה מדי יום, אבל רק לעיתים נדירות נתפס במצלמה: שתי משאיות, שבתוך כל אחת מהן מתחבאים עשרות פלסטינים, נתפסו על חם. אחד אחד הם קפצו החוצה - היישר לחדר החקירות

67 שוהים בלתי חוקיים נגלו לעיניהם של שוטרי משמר הגבול אתמול בבוקר במחסום שגרתי ליד מחלף עירון. הם עצרו משאית קירור, וכששאלו את הנהג מה יש לו בתא המטען, הם נדמהו לשמוע אותו עונה בפשטות: "אנשים".

השוטרים שפתחו את דלת המשאית נדהמו לגלות את השוהים הבלתי חוקיים דחוסים במחנק בתוך תא קטן עם פתח אוורור צר. מחקירת הנהג, תושב אבו גוש, עולה כי אסף את כולם באזור ירושלים, וכי כמעט כולם תושבי שטחים.

הם נסעו במשך כשעה וחצי בתוך המשאית עד שנעצרו על ידי השוטרים ונלקחו לחקירה. המסיע נעצר ויועמד לדין, כאשר העונש במקרה הזה נע בין קנס לשנת מעצר.

השיטה: הברחה בתוך משאיות

השוהים הבלתי חוקיים מנסים להיכנס בכל מני דרכים לישראל. תמונות שצולמו ביום חמישי בכביש 6 בין ג'ת ללהבות חביבה חושפות משאית טריילר שעצרה בשול הדרך, ומתוכה קופצים בזה אחר זה עשרות שוהים בלתי חוקיים.

בשלב מסוים נעצרה במקום מכונית של שוטר משמר הגבול שעבר במקרה במקום. הוא דיווח ברשת הקשר על האירוע, ומיד אחר כך התחיל המרדף אחרי הנהג שניסה לברוח. נוסעי המשאית הצליחו בינתיים להימלט. במקרה זה הנהג נתפס והוא צפוי לעמוד לדין.

האירועים האלה מראים שוב עד כמה גדול מספרם של אלה המנסים להסתנן לישראל. על כל תפיסה כזו יש בוודאי לא מעט מקרים בהן ההברחות האלה כן מצליחות.

צפו: כמה שב"חים נכנסים ברכב אחד?

תיעוד: 20 פלסטינים הוברחו במכלית מים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק