"ישראל יודעת היכן גלעד שליט מוחזק"

העיתון א-שארק אל-אווסט מביא מדבריו של גורם ביטחוני בישראל הטוען כי צה"ל יודע על מיקומו של החייל החטוף, אך נמנע מפעולה צבאית בשל חשש לחייו. במקביל אומר נשיא המדינה פרס: הדרך לשחרור גלעד עוד רחוקה

בעוד ישראל והחמאס מביעים שביעות רצון מביצוע עסקת הקלטת של גלעד שליט ומעריכים כי מדובר בצעד משמעותי לקראת שחרורו, טוען גורם ביטחוני בישראל כי מערכת הביטחון יודעת היכן מוחזק החייל החטוף.

העיתון הערבי א-שארק אל-אווסט, היוצא לאור בלונדון, מצטט מקור ישראלי המגלה כי בצה"ל עוקבים אחר שליט, אבל נמנעים מלפעול צבאית מחשש לחייו. לדבריו, גם בחמאס מוכנים לאפשרות שבצה"ל ינסו לחלץ את החייל. "הם הטמינו חומר נפץ ברדיוס רחב סביב המבנה כ-400 עד 500 מטר ממנו כדי לסכל זאת", אמר הגורם לעיתון.

במקביל, ה"עסקה הקטנה" הסתיימה היום עם שחרורה מהכלא של האסירה ה-20 שהתחייבה ישראל לשחרר. רודה חביב מעזה, שהואשמה בעבירות של ניסיון לגרימת מוות, אחזקת נשק ואימון צבאי ללא היתר, חצתה את מחסום ארז ונכנסה לשטח הרצועה.

פרס: הדרך עוד ארוכה

נשיא המדינה, שמעון פרס, התארח היום בסוכתו של הרב עובדיה יוסף והתייחס לאות החיים שהתקבל מגלעד שליט. "הקלטת היא צעד חשוב, אבל הדרך עוד ארוכה", אמר פרס. "אני מתפלל לשחרורו של גלעד".

כרגע מתמקדים דיוני המו"מ בשמות של אסירים ספציפיים ברשימה שהועברה לישראל לפני שנתיים. על פי דיווחים פלסטינים ביום חמישי אמורים להגיע לקהיר ראש צוות המשא ומתן הישראלי חגי הדס וגם משלחת של חמאס, להמשך השיחות.

בריאיון שיתפרסם מחר ב"דר שפיגל" הגרמני מעריך מחמוד א-זהאר, מנהיג חמאס בעזה, כי העסקה תצא לפועל בתוך כמה חודשים.

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשבי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק