עימותים אלימים בהר הבית

כ-200 מוסלמים יידו אבנים ובקבוקים לעבר כוחות משטרה סמוך להר הבית. שני שוטרים נפצעו קל המתחם כולו נסגר לכניסת מבקרים ומתפללים בעקבות קריאה למוסלמים "להגיע ולהגן על ההר". כוחות רבים פרוסים באזור העיר העתיקה במטרה לשמור על הסדר. הצטרפו לשידור חי מרחבת הכותל

בתנועה האיסלאמית מבעירים את השטח, ובמשטרה לא לוקחים סיכונים: מתחם הר הבית נסגר הבוקר לכניסת מבקרים ומתפללים, לאחר שהתנועה האיסלאמית קראה להגיע לעיר העתיקה ו"להגן על הר הבית מפני יהודים". 

כמה מאות מוסלמים התעמתו עם כוחות המשטרה ויידו לעברם בקבוקים ואבנים. השוטרים הצליחו לפזר את המפגינים לעבר השכונות הסמוכות. כתוצאה מההתפרעויות האלימות נפצעו שני שוטרים קל. אחד מהם פונה לבית החולים לקבל טיפול רפואי.

ההתפרעויות הגיעו לאחר שמהשטרה החליטה לסגור את המתחם כולו בעקבות השמועה בתנועה האסלאמית  כי בכוונת יהודים לעלות ולהתפלל במקום, ומהצפון עשו דרכם מספר אוטובוסים ובתוכם מפגינים.

המתחם כולו נסגר לבני כל הדתות, וכוחות רבים של משטרה פרוסים ברחבי העיר העתיקה, הכותל המערבי והר הבית. המשטרה גם עצרה את פעיל הפתח עבד אל-קאדר שככל הנראה החל את גל השמועות.

ערב יו"כ: קבוצת יהודים נרגמה

בערב יום כיפור המתיחות במתחם עלתה לשיא, כאשר קבוצה של תיירים יהודים שעלתה לביקור נרגמה באבנים בידי כ-150 מתפללים שהיו במקום.

כוחות משטרה נכנסו לתוך מתחם ההר במטרה לפזר את מיידי האבנים. לאחר שההתפרעות נמשכה השתמשו השוטרים גם ברימוני הלם. בעקבות פעילות השוטרים המתפרעים נסוגו לאחור.

בעימות נפצעו תשעה שוטרים, בהם שישה במצב קל שפונו לבתי חולים באזור. שלושה שוטרים קיבלו טיפול רפואי במקום. 15 מתפללים מוסלמים נפצעו מידויי האבנים והועברו גם כן לטיפול רפואי במזרח ירושלים. המשטרה עצרה חמישה מתפרעים.