הסיפור מאחורי הביקור החשאי של נתניהו ברוסיה

בתחילת ספטמבר נעלם ראש הממשלה מלשכתו למשך מספר שעות ללא הסבר רשמי. ב"טיימס" דיווחו כי נתניהו למעשה שהה באותה העת ברוסיה. מטרת הפגישה לדברי העיתון: מסירת שמות של מדענים רוסים שסייעו לאירנים בפיתוח נשק גרעיני

בנימין נתניהו (חדשות 2)

לאן באמת נעלם נתניהו? עיתון 'הטיימס' הבריטי טוען שהפתרון לתעלומה טמון בפגישה חשאית שנערכה ברוסיה מסיבות ביטחוניות. העיתון מדווח שראש הממשלה הישראלי הגיע לביקור סודי בקרמלין, כדי למסור רשימה של מדענים שישראל חושדת כי הם מסייעים לאירן לפתח נשק גרעיני.

"שמענו כי נתניהו הגיע עם רשימה והוכחות מוצקות על כך שרוסיה מסייעת לאירנים לפתח פצצת אטום", אמר בשבוע שעבר גורם המקורב לשר החוץ של רוסיה. על פי הדיווח, העביר נתניהו את הרשימה בעת ביקור חשאי במוסקווה, אליו הגיע במטוס פרטי יחד עם עוזי ארד, יועצו הביטחוני.

בישראל הכחישו כל הזמן את דבר הביקור וטענו כי נתניהו ביקר במתקן סודי בארץ. אך בדיווח בטיימס נכתב כי למרות ההכחשות, התברר מאוחר יותר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם עמיתו הרוסי ולדימיר פוטין, ועם הנשיא דמיטרי מדבדב.

לשכת נתניהו שומרת בסוד את דבר הנסיעה

הסיפור סביב הנסיעה המסתורית החל בתחילת החודש שעבר לאחר שראש הממשלה נעדר מלשכתו למשך כמה שעות ללא הסבר. בהיעדר הסבר רשמי נפוצו שמועות אודות ביקור במתקן סודי בארץ. גרסה אחרת טענה שביקר במדינה ערבית.

על מנת להדוף את גל השמועות באותו יום, פרסמה לשכת נתניהו הודעת הבהרה עקיפה מטעם מזכירו הצבאי של רה"מ האלוף מאיר כליפי, שהודיע כי "נתניהו ביקר במתקן ביטחוני בארץ". בהמשך התברר ההסבר הזה כשקרי וגרם למבוכה גדולה בשלכת ראש הממשלה, שפרסמה הודעה נוספת בה הפילה את האחריות למידע המוטעה על המזכיר הצבאי.

בהודעה נכתב בין היתר כי "ראש הממשלה היה עסוק בפעילות חשאית ומסווגת. המזכיר הצבאי, שלא היה בקשר עם ראש הממשלה באותו זמן, נקט ביוזמה עצמאית כדי לגונן על פעילות זו באמצעות הודעה שנמסרה ליועץ התקשורת. ההודעה נמסרה מטעם המזכיר הצבאי מתוך כוונה טובה".  

הווידאופדיה: בנימין נתניהו 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק