רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

בצד הפלסטיני החלו חגיגות הניצחון: לאחר שחרור האסירות במחסום ביתוניא ובעזה נערכות קבלות פנים ותהלוכות שמחה. 18 האסירות ששוחרו בגדה עושות את דרכן לרמאללה שם יערך טקס מיוחד בראשותו של אבו מאזן. בעזה נערכה קבלת פנים של ממשלת חמאס בה אמר הנייה "אנו לא שוכחים את 11 אלף האסירים הנוספים"

מאות בני אדם משפחה וחברים, הגיעו הבוקר למחסום ביתוניא כדי לקבל את פניהן של 18 האסירות העצירות הביטחוניות ששוחררו במסגרת "עסקת הקלטת".

האסירות התקבלו בשירי הלל וברכות בצידו הפלסטיני של מעבר הגבול. לאחר קבלת פנים חמה הם מועברות על ידי אוטובוס פלסטיני לרמאללה, שם יערך טקס קבלת הפנים הרשמי בנוכחות בכירי הפת"ח ואבו מאזן.

בשעה 9:30 בבוקר יצאו האסירות מכלא השרון למחנה עופר. לאחר שצפה חגי הדס בקלטת המתעדת את החייל החטוף גלעד שליט, ואישר כי היא אכן צולמה והועברה על פי כל ההנחיות שנקבעו, התקבל "אור ירוק" לשחרור האסירות.

הנשים ששוחרו הביעו להט והתרגשות ברגעי החופש הראשונים להם זכו, והתראיינו לכלי התקשורת השונים. "אני אסירה ובתה של אסירה", אמרה אחת המשוחררות. "אני גאה במסר שאני רוצה להעביר לעולם הערבי, אני אהיה מרוצה אם ישחררו גם את אלו שנשפטו למאסר עולם".

אסירה נוספת תושבת עזה פאטמה זק, שוחררה עם התינוק שלה, בן השנה וחצי שנולד בכלא הישראלי. האסירה המשוחררת הגיעה ללשכת ראש הממשלה בעזה איסמעיל הנייה, שם נערך לה טקס קבלת פנים מכובד שבפתיחתו התקיימה מסיבת עיתונאים בה נשא הנייה דברים.

"אנחנו מקבלים את אחיותינו האסירות ביום המבורך הזה שיוצאות מהכלא במסגרת העסקה", אמר הנייה. "זה השיג לפלגים הפלסטניים ולממשלה הפלסטינית", הוסיף.

לדברי ראש ממשלת חמאס זהו יום ניצחון גדול להתנגדות. "אנחנו זכרים ברגעים אלו את החללים שנפלו בלחימה נגד ישראל. את פירות ההקרבה שלהם אנחנו קוטפים היום", אמר הנייה לקהל שמולו. "אנחנו מכינים את 11 אלף האסירים שלנו בבתי הכלא ולא שוכחים אותם", דבריו.

 "עסקת הקלטת" סיקור מיוחד:

 הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

היום: קבלת הקלטת של גלעד שליט